W Turku szkolili się karatecy z północno-centralnej Polski

Szkolenie karate

W niedzielę, 23 lutego 2020 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku odbyło się seminarium szkoleniowe OYAMA Polskiej Federacji Karate, z udziałem zawodników i instruktorów Turkowskiego Klubu Karate i kilkunastu innych ośrodków w kraju.

Łącznie w szkoleniu uczestniczyło około 50 osób z ośrodków Oyama Karate m.in. w Turku, Łodzi, Gdańsku, Piotrkowie Trybunalskim, Kole, Bydgoszczy i Toruniu. Szkolenie przeprowadził Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan, wiceprezes ds. wyszkolenia technicznego w OYAMA Polskiej Federacji Karate. Celem zajęć było doskonalenie technik i umiejętności. Było to szkolenie technik knockdown, w tym technik kontrujących i wyprzedzających atak przeciwnika, a także techniki z pałką tonfa, technik rzutów, podcięć i przechwytów wykorzystywanych w karate.

-Seminarium oceniam bardzo dobrze. Wszyscy wykazali się olbrzymim zaangażowaniem, z taką grupą dobrze się pracowało – podsumował zajęcia Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan.

Dotychczas OYAMA Polska Federacja Karate organizowała trzy seminaria ogólne rocznie. Od tego roku Federacja zapoczątkowała organizowanie seminariów regionalnych. Pierwsze z nich odbyło się właśnie w Turku, z uwagi na fakt, że Shihan Włodzimierz Rygiert 5 dan, prezes Turkowskiego Klubu Karate OYAMA, jest szefem regionu północno-centralnego OYAMA PFK.
Wiemy kto zagra na Dniach Turku i Gminy Turek
V Targi Ślubne w Hotelu Kristoff – 29.03.2020r. Wy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.