Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Andrzej Nowinowski

Pięć okrążeń, każde liczy 20 km. Pierwsze pokonuje się z plecakiem ważącym 10 kg, w mundurze polowym i ciężkich wojskowych butach. Tak wygląda bieg Setka Komandosa odbywający się w Jednostce Komandosów w Lublińcu.

Po raz kolejny wziął w nim udział Andrzej Nowinowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku i ukończył morderczy dystans na trzeciej pozycji. To pierwszy raz w historii biegu, gdy na podium uplasował się strażak. Na starcie tegorocznej edycji stanęło 150 śmiałków, którzy walczyli nie tylko z dystansem i ciężarem, ale też z tropikalnym upałem. Na pokonanie 100 km zawodnicy mieli maksymalnie 22 godziny.

Dwa początkowe okrążenia należało przebiec w umundurowaniu przy czym pierwsze okrążenie z plecakiem o wadze minimum 10 kg, pozostałe 60 km w stroju sportowym. Start biegu odbył się o 22:00, ze względu na wysoką temperaturę limit czasowy na ukończenie biegu wydłużono z 20 do 22 godzin. Funkcjonariusz z KP PSP z Turku ukończył bieg na trzecim miejscu w kategorii open z czasem 11 godzin 25 minut. W tym trudnym biegu udział 154 zawodników, a bieg ukończyło 117 osób.

Andrzej Nowinowski przybiegł na metę w czasie 11 godzin 25 minut i 16 sekund.

Specjalnie dla naszej redakcji dzielny strażak opowiedział o swoim sukcesie.