Władysławów: Dziesięć medali dla młodych sportowców „Skoczka”

Skoczek Władysławów

Aż dziesięć medali wywalczyli młodzi zawodnicy UKS Skoczek Władysławów podczas rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostw Wielkopolski.

Do lekkoatletycznej rywalizacji w sobotę, 21 stycznia stanęło ponad 1000 młodych sportowców. Wśród nich również reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Skoczek” z Władysławowa. Po raz kolejny młodzież nie zawiodła i przywiozła z Torunia aż dziesięć medali. Złoto w swoich kategoriach wywalczyli Antoni Pławiński (60 metrów przez płotki), Mateusz Szewczyński (60 metrów przez płotki), Mateusz Nijakowsk (2000 metrów) i i Dominika Grzelczak (2000 metrów), srebro zdobyli Antoni Pławiński (200 m), Patrycja Berlińska (60 m przez płotki), Igor Karczewski (60 m) i Oliwier Wróbel (pchnięcie kulą). Brązowy medal zdobyli Kamil Kmieć (60 m) oraz Antoni Grzymski (600 m).

Doskonale spisali się również Patryk Hańczaruk (4. miejsce, 60 m), Łucja Tomczyk (5. miejsce, pchnięcie kulą), Franciszek Grzymski (9. miejsce, pchnięcie kulą), Aleksander Zydorkiewicz (5. miejsce, skok wzwyż), Antonina Derda (5. miejsce, 1000 m), Antoni Robakowski (6. miejsce, pchnięcie kulą) oraz Dominik Mach (10. miejsce, pchnięcie kulą)

Ponadto w Warszawie w zawodach kontrolnych W-MOZLA Damian Kuśmierek w skoku o tyczce uzyskał wysokość 3 m 10 cm i przebiegł 60 m pł w czasie 8,44 s. Już na początku lutego, w Rzeszowie Dominika Grzelczak, Antonii Pławiński, Mateusz Nijakowski i Damian Kuśmierek dzięki uzyskanym wynikom wystartują w Halowych Mistrzostwach Polski.

Dobra: Moralność pani Dulskiej trafi na deski teat...
Władysławów: Od lutego parafia w Kunach z nowym pr...