Władysławów: Festiwal Biegowy dla każdego

Władysławów

Tylko pięć miejscowości w Polsce otrzymało wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu na organizację Festiwalu Biegowego. Wśród nich znalazł się Władysławów, gdzie w sobotę, 5 czerwca każdy mógł spróbować swoich sił w sportowej zabawie.

Do udziału w festiwalu zgłosiło się kilkudziesięciu uczestników, nie tylko z powiatu tureckiego, ale z różnych zakątków kraju. Na Orliku we Władysławowie w sobotnie popołudnie do sportowej zabawy mógł przyłączyć się dosłownie każdy od przedszkolaka po seniora. Nie liczyły się bowiem wyniki, a chęć do wspólnego spędzenia czasu. Gościem specjalnym imprezy był lekkoatleta, olimpijczyk z Pekinu i wielokrotny mistrz Polski - Tomasz Szymkowiak, który dopingował uczestników. Najpierw na starcie biegów stanęli najmłodsi zawodnicy i uczniowie szkół podstawowych. Na każdego czekał pamiątkowy medal i poczęstunek, a następnie losowanie festiwalowych koszulek. Uczestnicy mieli również okazję do zabawy kolorowymi proszkami Holly, dzięki którym biegi były bardzo radosne. Uzupełnieniem rywalizacji sportowej był festyn z dmuchawcami.

Wieczorem przyszła kolej kategorię open. Najpierw na starcie pojawili się amatorzy marszu nordic walking, a po nich - biegacze. Wszyscy do pokonania mieli taki sam dystans o długości trzech kilometrów. Tutaj również rywalizacja zeszła na dalszy plan. Ideą Festiwalu Biegowego jest bowiem promocja aktywności fizycznej.

 

Rajd pieszy ulicami miasta
Radni PiS i Niezrzeszeni w natarciu. Chcą nadzwycz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 01 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.