Władysławów: Franciszek Grzymski w reprezentacji kraju na Athletics Unlimited Games

Franciszek Grzymski

Młody sportowiec trenujący w klubie UKS Skoczek Władysławów – Franciszek Grzymski, został powołany do liczącej 20 osób reprezentacji Polski, która rywalizować będzie podczas odbywających się w Krakowie zawodów Athletics Unlimited Games.

W zawodach, które rozpoczną się w piątek, 12 sierpnia udział weźmie blisko ośmiuset zawodników z roczników 2009-2010. Udział w krakowskich igrzyskach potwierdziły reprezentacje Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii i Słowacji. Projekt odpowiada na potrzeby zidentyfikowane w szczegółowym priorytecie programu Erasmus Sport, jakim jest zachęcanie do uprawiania sportu i aktywności fizycznej, promocja tradycyjnych sportów i gier oraz integracja europejska poprzez aktywność fizyczną.

W reprezentacji Polski znalazł się pochodzący z gminy Władysławów Franciszek Grzymski. 13-latek na co dzień trenuje w UKS Skoczek Władysławów i na swoim koncie ma już sporo sukcesów.

Gm. Turek: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie...
Perełka na wybory, czyli o postępach w rewitalizac...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.