Władysławów: Jeziorowa Siódemka w Russocicach. Pobiegnij i pomagaj!

Jeziorowa Siódemka

Już 8 października na terenie prokopalnianego zbiornika w Russocicach (gm. Władysławów) odbędzie się sportowe wydarzenie pod nazwą „Jeziorowa Siódemka”. Będzie to okazja nie tylko do biegowej rywalizacji, ale też niesienia pomocy.

Organizatorzy zaplanowali bieg na dystansie siedmiu kilometrów, a także marsz nordic walking na pięciokilometrowej trasie. Oprócz aktywności sportowej ze szczyptą zdrowej rywalizacji liczyć się będzie także chęć niesienia pomocy dla Kingi Misiek. U dziewczynki w szóstym miesiącu życia zdiagnozowano u niej słabe napięcie mięśniowe. Od tego czasu dla rodziny rozpoczęły się przygody z rehabilitacją oraz wizytami lekarskimi. W wieku trzech lat potwierdziły się obawy rodziców i Kinga otrzymała diagnozę – autyzm. Niestety, gdy dziewczynka miała siedem lat stwierdzono u niej zespół Retta – chorobę genetyczną. Kinga nie mówi, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, nie rozumie poleceń, nie umie komunikować się z otoczeniem. Cały czas ma zajęcia z fizjoterapeutą. Dzięki kosztownej rehabilitacji udaje się toczyć trudną walkę z chorobą. Część wpisowego zostanie przekazane właśnie na leczenie i rehabilitację Kingi.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego Wigwam w Russocicach i czynne będzie w godz. 9:00-11:00. Każdy uczestnik Jeziorowej Siódemki otrzyma pamiątkową koszulkę i medal, a najlepszych nagradzamy okazałymi pucharami.

Na bieg zapisywać można się TUTAJ 

A na marsz nordic walking zapisy prowadzone są TUTAJ 

Patryk Szulc zawalczy podczas Gali Kalisz Fight Ni...
Tuliszków: Rajd „W krainie kwitnącej czereśni” dob...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.