Władysławów: Pobiegnij i zagraj dla Jasia!

Gramy i biegamy dla Jasia
Ośmioletni Jaś Janiak z Władysławowa urodził się z naczyniakiem na twarzy. Przed nim kolejna skomplikowana operacja i nadzieja, że uda się wreszcie pokonać nowotwór. Potrzeba jednak środków, aby do zabiegu, który wyznaczono na 2 listopada w ogóle doszło. W piątek, 14 października odbędzie się charytatywne sportowe wydarzenie „Gramy i biegamy dla Jasia”. 
 
 
U zdrowych ludzi płyn z tkanek dostaje się do układu krążenia za pomocą naczyń limfatycznych. U Jasia płyn zbiera się w jednym miejscu, wewnątrz policzka, rozsadzając go od środka. Tak powstaje nowotwór - naczyniak. 
 
Janek chodzi teraz do drugiej klasy. Jest wesoły i koleżeński, ale wstydzi się swojego wyglądu. "Mamo, chciałbym wyglądać jak inne dzieci" - mówi. Metody leczenia w Polsce wyczerpano. Kilkukrotnie odsysano płyn z policzka i wstrzykiwano lek, mający obkurczać naczynia krwionośne. Za każdym razem bezskutecznie – naczyniak wracał, a próba operacji prawie doprowadziła do śmierci Jasia. Lekarze kazali rodzicom czekać do 18. urodzin chłopca, gdy ten przestanie rosnąć i dopiero wtedy usunąć zmianę. Ratunek przyszedł z Niemiec, ze szpitala specjalizującego się w leczeniu malformacji. Kilka razy do roku przyjeżdża tam dr Milton Warner – światowy specjalista w zakresie dziecięcej plastyki chirurgicznej. To on dał Jasiowi szansę na normalne życie. Ośmiolatek ma za sobą już kilka operacji, dzięki którym jest ogromna poprawa. Przed leczeniem policzek był wielkości piłki do tenisa. Niestety, przypadek Jasia okazał się wyjątkowo trudny, a naczyniak zdradziecki i podstępny. Ma tendencję do tego, by się odnawiać.
 
Kolejny zabieg planowany jest na 2 listopada, ale tydzień wcześniej rodzice muszą przekazać pieniądze do szpitala. Czasu jest coraz mniej, a to jedyna szansa na poprawę stanu zdrowia Jasia! Dlatego w internecie założono specjalną zbiórkę, którą można wesprzeć TUTAJ
 
W piątkowy wieczór (14 października) będzie okazja, aby wesprzeć Jasia i jego bliskich w staraniach o powrót do zdrowia. O godzinie 19.00 na Orliku we Władysławowie odbędzie się bieg na 3 km. Dla każdego uczestnika przygotowano wyjątkowy medal, numerek startowy, a dla najlepszych piękne puchary  O godzinie 19.30 wyruszy marsz nordic walking - również na dystansie 3 km. Tutaj także przygotowano puchary dla najlepszych, a dla każdego medal i wyjątkowy numer startowy. Na wszystkich czekać będzie przepyszna rozgrzewająca zupa, więc o chłód październikowego wieczoru nie trzeba się martwić. O godz. 20.00 rozpocznie się turniej piłkarski. Każda drużyna czy indywidualny uczestnik może przekazać dowolną kwotę w ramach wpisowego. Zebrane pieniądze w całości będą przeznaczone na leczenie Jasia. 
Najskuteczniejsza depilacja laserowa już w Turku. ...
Komunikat Powiatu Tureckiego dotyczący bezprawnego...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.