Wyjątkowe Biegi Niepodległości. Wystartowało ponad 200 osób!

Biegi Niepodległości

Ponad 200 biegaczy stanęło na starcie XXXIII Biegów Niepodległości. Wielkie sportowe wydarzenie było tym bardziej wyjątkowe, że podczas finału uroczyście oddano do użytku nową bieżnię przy Liceum Ogólnokształcącym w Turku. W fantastycznej atmosferze na sportowo uczczono Narodowe Święto Niepodległości.

Tradycyjnie już bieg główny rozpoczęto o godz. 11.11, a wcześniej odśpiewano hymn Polski. Na starcie stanęło 219 biegaczy, których zadaniem było pokonanie trasy liczącej 10 km. Połowę tego dystansu mieli do przebycia amatorzy nordic walking. Trasa wiodła ulicami miasta, a meta zlokalizowana była na boisku sportowych przy turkowskim liceum.

Wśród uczestników znaleźli się nie tylko mieszkańcy Turku i powiatu tureckiego, ale też zawodnicy z sąsiednich powiatów, a także z Niemiec czy Irlandii.

Po ukończonym biegu na uczestników czekał poczęstunek, a na mecie - tradycyjnie pamiątkowe medale. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przygotowano także nagrody.

Organizatorami tegorocznego Biegu Niepodległości byli: LKS “Maraton” Turek, Burmistrz Miasta Turku, Starostwo Powiatowe w Turku, Wójt Gminy Turek, OSiR Turek, Klub Biegacza “Maraton” Turek, I Liceum Ogólnokształcące w Turku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, TKKF “Tęcza” Turek.

Malanów: Cyfrowe Archiwum Gminy z nagrodą Samorząd...
Tuliszków: Pamiętajmy o bohaterach i wspólnie budu...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Gosc w sobota, 12 listopada 2022 21:49

Fajna impreza, mam tylko nadzieję że lo przez wpuszczenie tyle luda w zwykłych butach na nową bieżnię nie straci gwarancji na nią

Fajna impreza, mam tylko nadzieję że lo przez wpuszczenie tyle luda w zwykłych butach na nową bieżnię nie straci gwarancji na nią;)
Gość - Donald w piątek, 11 listopada 2022 22:27

Udana impreza .Brawo miasto i uczestnicy.

Udana impreza .Brawo miasto i uczestnicy.
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.