Wyjątkowe wakacje karateków w Powidzu

Obóz Karate w Powidzu

Po raz kolejny karatecy z Klubu Sportów i Sztuk Walk wypoczywali na obozie sportowo- rekreacyjnym w Powidzu. Tym razem odbyły się dwa turnusy z podziałem na grupy wiekowe. W pierwszym turnusie do lat 10 udział wzięło 59 karateków, natomiast w drugim powyżej 10 lat grupa liczyła 73 uczestników.

Treningi odbywały się 2 razy dziennie w hali sportowej lub na Orliku, a także w parku krajobrazowym przylegającym do Jeziora Powidzkiego. Karatecy korzystali również z placu zabaw i placu do ćwiczeń rozwojowo treningowych.

Tradycją już stał się trening nocny przy świetle księżyca, ale i tu na uczestników drugiego turnusu czekała niespodzianka , ponieważ nocne treningi były dwa. Był też czas na odpoczynek- plażowanie, zabawy w wodzie, dyskoteki czy mecz Polska – Japonia, który dostarczył wiele emocji .

Oprócz tego obozowicze rozgrywali turnieje piłki nożnej, jak chociażby mecz sensei – karatecy, rywalizowali na torze przeszkód czy w przeciąganiu liny. Wzięli również udział w XXIV biegach rekreacyjnych Nie obyło się bez wakacyjnych tatuaży i kolorowych warkoczyków we włosach. Były też ogniska i pieczenie kiełbasek oraz prezentacje grup. Uczestnicy II turnusu korzystali również z atrakcji odbywających się XXIV Dni Powidza, gdzie gwiazdą wieczoru był m.in. zespól K.A.S.A, kabaret CZESUAF czy Paweł Stasiak z zespołem PAPA D. Miłą niespodzianką było zaproszenie naszego klubu przez wójta Powidza p. Jakuba Gwit do przeprowadzenia pokazu i zaprezentowania swoich umiejętności dla powidzkiej publiczności w ramach obchodów Dni.
Jak co roku grupa karateków przebywająca pierwszy raz na obozie wzięła udział w chrzcie na Samuraja, przechodząc testy wytrzymałości i odwagi. Było to dla niektórych, nie lada wyzwanie.

Podsumowaniem obozu był egzamin na wyższe stopnie uczniowskie, a głównym egzaminatorem był sensei Dariusz Jasiakiewicz i Maciej Kowalczyk.

Kierownikiem obozu była Bożena Jasiakiewicz, natomiast zajęcia prowadzili trenerzy: Dariusz Jasiakiewicz, Maciej Kowalczyk, Daniel Pakuła , Artur Mikołajczak.

Zaczynamy nowy nabór do sekcji klubu dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Klub jest stowarzyszeniem nie prowadzącym działalność gospodarczą www.karate.turek.net.pl
 
Pełen atrakcji Dzień Działkowca w Rodzinnych Ogród...
Wideo: Ponad 200 aut zaprezentowało się podczas Mo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.