Z podróży…do Tajlandii

Podróż do Tajlandii

Ponad trzy tygodnie trwała tajska przygoda czterech mieszkańców Powiatu Tureckiego, którzy w dniach od 2 do 25 lutego 2019 r. przebywali w Bangkoku. Mowa o Patryku Krajewskim, Bartku Przybyle, Bartku Smaku, Maciku Rygasie i Arkadiuszu Żeleśkiewiczu. To członkowie klubu Shooters Turek, którzy nawiązali współpracę z KHONGSITTHA MUAY THAI z Tajlandii.

Podczas wyprawy młodzi ludzie reprezentowali swój klub, chociaż wyjazd był zupełnie prywatny i finansowany przez nich samych. Jego celem było doskonalenie umiejętności z zakresu muay thai, nabywanie doświadczeń i poznawanie technik walki podczas treningów prowadzonych pod okiem doświadczonych trenerów, z których każdy miał na swoim koncie ponad 180 walk w tej dyscyplinie sportu. Jednym z trenerów był mistrz Yokphet Kiatprasanchai, niepokonany zawodnik muay thai w wadze do 62 kg. Oprócz tego mieli możliwość wzięcia udziału, niestety tylko w charakterze obserwatorów, w gali federacji ONE CHAMPIONSHIP oraz Muay Thai Superchamp.

Sportowcy, między treningami, które odbywały się dwa razy dziennie, bieganiem i ogólnym szlifowaniem kondycji, mieli także czas na zwiedzanie tego egzotycznego miasta i poznawanie smaków kuchni tajskiej. Nie przeszkadzał im w tym upał, który sięgał 40°C. Chłopaki mieszkali w dzielnicy Bangkoku Lat Phrao, stamtąd organizowali wycieczki, podczas których poznawali najciekawsze i najbardziej osobliwe miejsca. Uwagę ich przykuwały budowle poświęcone Buddzie, których w Bangkoku jest mnóstwo.

Jak zgodnie twierdzą było warto polecieć na drugą półkulę, ponieważ zdobyte doświadczenia są dla nich bezcenne. Ponadto egzotyka kraju, życzliwość i przyjazne nastawienie Tajów sprawiły, że była to wyprawa życia.
 
Wystawa multimedialna “O ludzkiej kondycji w czasa...
Wideo: Z tobą chcę oglądać świat, czyli Gminny Dzi...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 20 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.