Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Z Powiatu Tureckiego na Monte Cassino

Powiat Turecki

W Starostwie Powiatowym w Turku doszło dzisiaj tj. 5 czerwca do wyjątkowego spotkania władz powiatowych z mieszkańcami Powiatu Tureckiego, którzy 18 maja br. wzięli udział w corocznym biegu w 79 rocznicę zakończenia zwycięskiej walki z udziałem polskich żołnierzy pod Monte Cassino.

Ośmioosobowa grupa zawodników z Powiatu Tureckiego i jedyna z Polski w składzie: Marek Brzustowicz, Krzysztof Matuszak, Andrzej Nowinowski, Tomasz Łuczak, Janusz Rupnik, Arkadiusz Dziurzyński, Radosław Szafoni oraz Jacek Pilarski przebyła 2000 km, by ostatecznie przebiec 10 km. i oddać hołd poległym Polakom pod Monte Cassino.

Wyjątkowości spotkania nadała nie tylko podniosła tematyka spotkanie, ale i jego miła atmosfera oprawiona wrażeniami zawodników podczas prezentacji zdjęć i filmików z biegu i pobytu na Monte Cassino.

Starosta Dariusz Kałużny wraz z Wicestarostą Władysławem Karskim w imieniu Samorządu Powiatu Tureckiego nie kryjąc wzruszenia pogratulowali biegaczom realizacji podjętego wyzwanie, a przede wszystkim wyrazili wielki szacunek dla Ich postawy i patriotyzmu oraz podziękowali za godne reprezentowanie Powiatu Tureckiego podczas tego wydarzenia wręczając pamiątkowe medale. Natomiast ze strony Gości równie serdecznym akcentem było przekazanie na ręce Gospodarzy spotkania upominków przywiezionych w Monte Cassino.

Dzień Dziecka w Eko Krainie Baśni
Pasja, talent i ciężka praca. Stypendia dla zdolny...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.