Zabawa i wiele uśmiechów podczas Mini Olimpiady Aktywności Motorycznej

Mini Olimpiada w Turku

Ogromną wolą walki, odwagą oraz sprawnością ruchową wykazali się uczestnicy Mini Olimpiady Aktywności Motorycznej, która odbyła się dzisiaj, tj. 15 listopada. W zawodach uczestniczyli wychowankowie przedszkoli i szkół z terenu powiatu tureckiego.

Celem przedsięwzięcia były rehabilitacja poprzez aktywne uprawianie ruchu dostosowanego do możliwości osób niepełnosprawnych, rewalidacja poprzez aktywizację społeczną osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz promocja i rozwój aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnych poprzez zabawę.

W rywalizacji udział wzięły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4, Przedszkola Samorządowego nr 5 „Słoneczne”, Przedszkola Samorządowego nr 6 „Kubusia Puchatka”, Przedszkole Samorządowe nr 8 „Chałabały”, Przedszkole Niepubliczne „Magiczna Chatka”, Przedszkole Niepubliczne „Mali Odkrywcy” oraz SOSW Turek.

Dzieci miały za zadanie między innymi pokonanie wielu przeszkód, przeciąganie się po ławeczce w leżeniu przodem, rzut do kosza, przejście przez tunel, zabawy z piłkami.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale.

Organizatorami Mini Olimpiady byli Stowarzyszenie „Przyjaźń Dzieciom” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku, natomiast współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Turku.
 
Gm.Turek: Budowa siłowni plenerowej w miejscowości...
Ferie z WOT-em w Wielkopolsce

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 29 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.