Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zadaszone boiska mogą powstać w Kaczkach Średnich i Tokarach Pierwszych

Boisko

Dwa samorządy z powiatu tureckiego - gmina Kawęczyn i gmina Turek pozyskały dofinansowanie w ramach pierwszej edycji programu Olimpia. Środki mają być przeznaczone na rozwój infrastruktury sportowej.

W ramach pierwszego naboru do Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podjął decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą ponad 730 mln zł. Budowa pierwszych hal przewidziana jest do realizacji jeszcze w 2023 r. Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.

Dofinansowanie w otrzymały dwa samorządy z powiatu tureckiego. Kwota 2,8 mln zł wesprzeć ma gminę Kawęczyn w budowie boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Tokarach Pierwszych. Taki sam obiekt, ale przy Szkole Podstawowej w Kaczkach Średnich zamierza wybudować również samorząd Gminy Turek, który z programu otrzymał na ten cel 1,1 mln zł.
Malanów: Dofinansowania kluczem do rozwoju gminy
Ziemia Turkowska: Apel do Posła i Starosty ws. kon...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - czytelnik w piątek, 19 maja 2023 17:12

Nasze pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto:-( W Tokarach przy tak małej szkółce to już szczególnie:-(

Nasze pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto:-( W Tokarach przy tak małej szkółce to już szczególnie:-(
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.