Zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów, trenerów i czarnych pasów

Zgrupowanie szkoleniowe karate

W dniach 6-8 marca w Europejskim Centrum Karate Dojo Stara Wieś odbyło się zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów, trenerów i czarnych pasów karate kyokushin, którego organizatorem była Europejska Organizacja Karate i PFKS.

W seminarium uczestniczyło ponad 210 osób z 14 państw europejskich. Prowadzącymi byli legendarni karatecy- bezpośredni uczniowie Masutatsu Oyamy (twórcy kyokushin karate) w osobach Brian Fitkin 8 dan, Howard Collins 8 dan ( Collins jako pierwszy spoza Japonii przeszedł test 100 walk w Tokio 1 grudnia 1972 roku w jeden dzień ). Okręgowy Związek Karate w Poznaniu reprezentowało 17 szkoleniowców w tym 7 z Klubu Sportów i Sztuk Walk sekcji karate kyokushin w osobach shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan, sensei Daniel Pakuła 3 dan, sensei Sebastian Szewczyk 2 dan, Robert Łajdecki 1 dan, Tomasz Stankiewicz 1 dan, senpai Roman Gronowalski 1 kyu i Marcin Antczak 1 kyu. Podczas seminarium była przekazywana wiedza o historii karate kyokushin od chwili powstania, z życia Sosai Oyamy. Doskonalono również techniki kata i walki full contact jakich nauczał M. Oyama. Wszystko odbywało się we wspaniałej atmosferze ducha kyokushin karate, która była odczuwalna przez cały czas trwania szkolenia. Kolejnym wyzwaniem dla Polskiego Związku PFKS jest organizacja Mistrzostw Świata Shin Kyokushinkai po raz pierwszy w Polsce z udziałem 104 państw pod nadzorem Światowej Organizacji Karate ( WKO), a po nich światowy obóz szkoleniowy z udziałem najlepszych karateka na świecie.

Podziękowania za wsparcie wyjazdu dla Burmistrza Turku, Burmistrza Tuliszkowa, Wójta Kawęczyna, PGKiM Turek i Radnego Miejskiego Pawła Kwiatkowskiego, OZK Poznań i innych osób pragnących zachować anonimowość.
Koronawirus: Szkoły zamknięte. Powiat turecki wdra...
Wideo: „Czerp radość z tego, co robisz”- czyli chr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 23 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.