„Życie bez biegania nie byłoby takie samo”, czyli Wicemistrz Polski Jakub Lempach o swojej pasji i nadziejach

Jakub Lempach

Jakub Lempach to doskonale zapowiadający się sportowiec z Turku. Mimo młodego wieku ma na koncie między innymi tytuł wicemistrza Polski w biegu na 60 m. Jego najlepszy czas na 100m to 10,77. Mimo dużych sukcesów Kuba ma głowę na karku. Sport jest jego prawdziwą pasją jednak doskonale wie, że życie pisze różne scenariusze, dlatego inwestuje w swoją edukację.

Zaczęło się zwyczajnie. Ćwiczenia sprawnościowe na zajęciach wychowania fizycznego, gra w piłkę nożną z kolegami oraz krótkie „przebieżki” dla rozładowania energii. Jak się jednak okazało Kuba ma potencjał sportowy, co szybko dostrzegli jego nauczyciele. Jako pierwszy miłość do biegania przekazał Kubie Dawid Szymanowski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. To właśnie on poprosił młodego sportowca, by skontaktował się ze Zbigniewem Ryczyńskim, który na co dzień trenuje młodych i zdolnych ludzi.

-Na początku dość sceptycznie podchodziłem do tego tematu. Chciałem tylko grać w piłkę. Czasami pojechałem na zawody, udało mi się zdobyć dobre miejsce. Na co dzień nie chciałem trenować, jednak z upływem czasu uwierzyłem, że ma to sens. Wszystko się zmieniło w momencie, kiedy otrzymałem powołanie do kadry narodowej- opowiada Jakub Lempach.

Sukcesów coraz więcej. Również apetyt rośnie, jednak w przypadku sportowca z Turku poparty jest on ciężką pracą. Do tej pory Kubie udało się dwa razy zostać wicemistrzem Polski na 60 m na hali. Zdobył również drugie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS. Na tym jednak nie koniec. Obecnie trwają przygotowania do Mistrzostw Polski, które odbędą się 3 lipca oraz Mistrzostw Europy.

-Razem z chłopakami z kadry chcielibyśmy zdobyć dobre wyniki na Mistrzostwach Europy. Może uda nam się pobić rekord Polski w sztafecie 4x100 metrów. Mamy taką nadzieję. To zależy jednak między innymi od naszej dyspozycji- mówi Kuba.

Młody sportowiec wie, że życie to cała gama możliwości, dlatego nie ogranicza się jedynie do sportu. Fascynuje się językami obcymi, których uczy się głównie z pasji. Oprócz biegania to właśnie w nich upatruje swoją przyszłość.

-Sport sportem, ale nigdy nie wiadomo, co nas czeka w życiu. Uczę się języka niemieckiego i angielskiego. Jest to moje małe hobby- mówi.

Mimo małej ilości czasu, częstych treningów oraz diety Kuba znajduje czas dla rodziny i przyjaciół, którzy zawsze wspierają go w realizacji celów. Dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu oraz pasji przenosić można góry. Dlatego pewne jest, że już niebawem usłyszymy o kolejnym sukcesie młodego turkowianina.
Wybiorą dyrektora SP ZOZ w Turku spośród trzech ka...
Ksiądz spocznie wśród swoich parafian

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.