Sportowcy z powiatu tureckiego docenieni

Powiat Turecki

"Wyróżnienie, na które zasłużył zawodnik lekkiej atletyki swoimi umiejętnościami sportowymi oraz postawą jest dla społeczności naszego regionu powodem do niekwestionowanej dumy"- te słowa pojawiły sięna listach gratulacyjnych przekazanych młodym sportowcom przez przedstawicieli powiatu tureckiego podczas spotkania, które odbyło się 30 listopada.

Jakuba Kalinowskiego oraz Bartosza Gąbkę w Starostwie Powiatowym w Turku przywitali Starosta Turecki Dariusz Kałużny, wicestarosta Władysław Karski, przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński oraz zastępca przewodniczącego Jan Smak. Pogratulowali oni gościom osiągnięć, przekazali listy gratulacyjne oraz torby sportowe wraz z niespodziankami.

Młodzi sportowcy swoją ambicją, zdolnościami i ciężką pracą zasilili Klub UKS Skoczek Władysławów. Oboje swoją sportową karierę kontynuują w sposób profesjonalny. To między innymi Bartosz Gąbka i Jakub Kalinowski reprezentujący obecnie AZS AWF Warszawa, mający na swoim na koncie wiele sukcesów na arenach krajowych, europejskich i światowych.

Bartosz Gąbka przygodę z lekkoatletyką rozpoczynał właśnie w Skoczku Władysławów. Zaczął trenować z trenerem Florianem Berlińskim, jeżdżąc na zawody startował głównie w biegach przełajowych, potem brał udział w czwartkach lekkoatletycznych organizowanych w Poznaniu. Grał również piłkę nożną - ostatecznie, po namowach m.in. swojego trenera Bartłomieja Wiśniewskiego, zdecydował się jednak na lekkoatletykę. Prawie trzy miesiące temu sięgnął po dwa medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców U-23 rozgrywanych w Białej Podlaskiej, zostając wicemistrzem Polski w skoku w dal i brązowym medalistą w sztafecie 4x100 m. Zapewne dziś nie żałuje swojej decyzji i już zaczyna przygotowania do kolejnego celu.

Jakub Kalinowski podobnie jak Bartosz, również Jakub Kalinowski rozpoczynał przygodę ze sportem w UKS Skoczek Władysławów, specjalizuje się w biegach sprinterskich na 100 m., 200 m. oraz na 110 m. ppł.. Także on wrócił z Mistrzostw Polski Młodzieżowców U-23 rozgrywanych w Białej Podlaskiej z medalem koloru brązowego za wywalczenie trzeciego miejsca w biegu sztafetowym 4 x100 m.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.


źródło: powiat.turek.pl


Światowy Dzień AIDS
Żołnierze wielkopolskiej brygady WOT wspierają San...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Adam w wtorek, 01 grudzień 2020 09:36

I znowu pisiory przed szkłem!!!.A zdrowie mieszkańców powiatu gdzie?

I znowu pisiory przed szkłem!!!.A zdrowie mieszkańców powiatu gdzie?
Gość - gosc w poniedziałek, 30 listopad 2020 19:49

Kto pisał ten tekst? Jakiś lepszy literat.

Kto pisał ten tekst? Jakiś lepszy literat.:D
Gość
czwartek, 28 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.