Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Spotkanie noworoczne OSP Turek

OSP Turek

W dniu 13 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski w Turku, który skupia jednostki ochotnicze straży pożarnych z terenu miasta Turek i liczy 250 członków.

Prezes Związku Oddziału Miejskiego Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polski w Turku druh Zbigniew Rogodziński powitał przedstawicieli OSP Turek, Zakładowej OSP Miranda, Z OSP Mleczarnia Turek oraz zaproszonych gości Romualda Antosika Burmistrza Miasta Turku, st. kpt. Jacka Erkierta reprezentującego komendanta PSP w Turku, Grzegorza Dybusa dyrektora Mirandy, Wacława Szajrycha reprezentującego Zarząd Powiatu OSP w Turku, Macieja Aniołczyka przewodniczącego Komisji Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Turku oraz Prezesów Honorowych OSP Turek.

Dh Paweł Rogodziński Komendant Miejski OSP w Turku przedstawił sprawozdanie z pracy ZOM OSP w roku 2022. Działalność Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Turku jest wielopłaszczyznowa. Związek dba o umiejętności i sprawność ratowników, prowadzi szeroką działalność na rzecz dzieci i młodzieży, organizuje konkursy i turnieje propagujące ochronę przeciwpożarową, a także prezentujące i promujące działania ochotniczych straży pożarnych.

Dh Tomasz Kłuciński - skarbnik ZOM OSP Turek przedstawił sprawozdanie finansowe, a dh Henryk Świerk przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZOM OSP przekazał informacje z pracy komisji.

Po zaprezentowaniu sprawozdań głos zabrał pan Romuald Antosik Burmistrz Miasta Turku, który wyraził uznanie dla pracy druhów, podziękował za zaangażowanie w organizację działań popularyzujących znajomości przepisów przeciwpożarowych wśród dzieci i młodzieży i złożył noworoczne życzenia.

Podczas dyskusji wyłonił się temat braku podnośnika w OSP Turek, o którym wspominał Komendant Miejski w przedstawionym sprawozdaniu. Wszyscy byli zgodni, że podczas akcji ratowniczo – gaśniczych przeprowadzonych w 2022 roku na terenie miasta podczas wichur wielokrotnie odczuwalny był brak podnośnika, gdzie niezbędna była natychmiastowa interwencja szczególnie przy dotkliwych huraganach niosących wiele zniszczeń i powodujących wiele zagrożeń.

St. kpt. Jacek Erkiert – PSP Turek podziękował za perfekcyjne zorganizowanie zawodów powiatowych oraz turnieju wiedzy pożarniczej i życzył dalszej owocnej współpracy.

Głos zabrał również Wacław Szajrych -ZP OSP w Turku, który dołączył się zarówno do podziękowań i życzeń.

Dh Zbigniew Rogodziński symbolicznie przełamał opłatek i złożył obecnym noworoczne życzenia.

Informację przygotował dh Paweł Rogodziński – Komendant Związku Oddziału Miejskiego OSP RP w Turku.
Foto: OSP Turek

OSP 

Wypadek na Niepodległości. Poszkodowany mężczyzna
Rehabilitacja Lili. Pomóż jej powrócić do zdrowia

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.