Wideo: Starosta dementuje plotki o losach turkowskiej lecznicy

Konferencja SP ZOZ

Stanowisko w sprawie ostatnich doniesień dotyczących szpitala, zmiany dyrektora SP ZOZ w Turku oraz szlabanów oddzielających wjazd na parking przed szpitalem przedstawił starosta turecki Dariusz Kałużny. Konferencja z udziałem członków Rady Społecznej, kadry szpitala oraz Zarządu Powiatu Tureckiego odbyła się dzisiaj, tj. 7 stycznia.

Najlepsze źródła finansowania poszukiwane
-Nigdy nie były prowadzone przez Zarząd Powiatu Tureckiego żadne oficjalne rozmowy na temat połączenia dwóch placówek. Nie było też mowy o planach likwidacji żadnego z oddziałów SP ZOZ w Turku. Cały Zarząd Powiatu Tureckiego chce, aby nasz szpital się rozwijał. Jestem głęboko przekonany, że nasz szpital posiada potencjał, który należy rozwijać- mówił starosta turecki Dariusz Kałużny podczas konferencji w SP ZOZ.

Podczas spotkania starosta poinformował, że poszukiwane są najlepsze możliwe źródła finansowania szpitala i właśnie dlatego prowadzone są rozmowy dotyczące kierunku ich poszukiwań.

-Zwracam się z uprzejmą prośbą o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji wśród społeczności lokalnej zwłaszcza przez radnych, albowiem rozpowszechniane informacje są nieprawdziwe i nie mają żadnego pokrycia. Pragniemy zapewnić, że zależy nam na wsparciu szpitala. Musi on funkcjonować i służyć mieszkańcom. Droga do sprawnego funkcjonowania szpitala nie powinna opierać się na bezmyślnych i populistycznych informacjach. Powinna być wynikiem dogłębnej analizy merytorycznej i finansowej- mówił Dariusz Kałużny.

Szlabany w górę, płucny do zagospodarowania
Starosta poinformował również, że od 12 grudnia istnieje nowy skład Rady Społecznej. Aby wspomóc szpital jednoczyć się będą wszyscy wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu tureckiego.

-Bardzo mi na tym zależy podobnie jak wszystkim gminom zależy na rozwoju szpitala i pomocy głównie finansowej. Są pomysły i chciałbym razem z wójtami i burmistrzami je zrealizować. Nie mamy dokumentacji związanej z remontem oddziałów. Padła sugestia dokumentacji na remont oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z noworodkowym i na tą dokumentacje się zobowiązuję. Takie środki z budżetu powiatu zabezpieczyć- mówił starosta.

Jak dodał na terenie szpitala znajduje się niszczejący budynek po tak zwanym oddziale płucnym, który również planuje się zagospodarować. Co tam będzie? O tym dowiemy się w najbliższym czasie.

Starosta podkreślił, że obietnice wyborcze są realizowane. Na koniec roku 2018 trwały rozmowy z administratorem parkingów i szlabany w najbliższych dniach przy wjeździe głównym będą podniesione.
Planowane są również zmiany w kadrach. Dariusz Kałużny podczas spotkania potwierdził informację dotyczącą zmiany dyrektora SP ZOZ. Data ogłoszenia konkursu ogłoszona zostanie już niebawem.


 

Informacja dot. nadajnika na wieży kościoła pw. NS...
Brudzew: Trzej Królowie zawitali do Galewa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.