Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Dbajcie o siebie i innych”. Starostowie powiatu tureckiego zarażeni koronawirusem

Władysław Karski Dariusz Kałużny

Starosta Dariusz Kałużny poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o tym, że przebywa w izolacji domowej ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19. Zarażony jest też wicestarosta Władysław Karski.

-Wykonałem test na COVID-19, który w moim przypadku dał wynik pozytywny. Jestem zarażony i przebywam w izolacji domowej. Na szczęście czuję się dobrze, ale z pełną z odpowiedzialnością, gdy tylko pojawiło się ryzyko zakażenia koronawirusem pracowałem zdalnie i poinformowałem wszystkich, z którymi w ostatnim czasie miałem kontakt - napisał Dariusz Kałużny, dodając apel o to aby w trosce o siebie i innych zachowywać zasady reżimu sanitarnego takie jak dystans, dezynfekcja, maseczka, wietrzenie pomieszczeń.

Niektórzy pracownicy Starostwa Powiatowego w Turku także przebywają na kwarantannie, w urzędzie przestrzegane są ścisłe normy sanitarne.

- Koronawirus naprawdę istnieje. Ja na szczęście dobrze się czuję ale są przypadki ciężkie. Przestrzegajmy bezpieczeństwa - mówi starosta Kałużny. Również za pośrednictwem mediów społecznościowych o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 poinformował wicestarosta Władysław Karski.

Liczba zakażeń w powiecie tureckim znów rośnie. W piątek, 19 marca wykazano 53 osoby zarażone koronawirusem, a kwarantanną objęto 622 osoby. Przypomnijmy, że od dziś obowiązują kolejne ograniczenia. Do 9 kwietnia w Polsce zamknięte zostaną hotele, za wyjątkiem hoteli robotniczych. Będzie można nocować w nich także w trakcie podróży służbowych. Nieczynne będą również galerie handlowe, ale za wyjątkiem sklepów spożywczych, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe i pralnie.

Od najbliższego tygodnia nie będziemy się mogli już wybrać do teatru, muzeum, galerii sztuki czy kina. Zakaz projekcji filmów dotyczy także domów kultury. Niemożliwe będzie także korzystanie z basenów, saun, solariów, łaźni, salonów odchudzających, kasyn, stoków narciarskich, klubów fitness i siłowi. Z obiektów sportowych korzystać będą mogli tylko sportowcy zawodowi i to bez udziału publiczności.

Bardzo istotna zmiana dotknie dzieci z klas I-III. Od przyszłego tygodnia wszyscy uczniowie w Polsce uczyć się będą wyłącznie zdalnie. Rząd zaleca także, aby praca była wykonywania online wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Obostrzenia – podobnie jak w ubiegłym roku – obowiązywać będą także w trakcie Świąt Wielkanocnych. Nie wiadomo jeszcze czy również i teraz wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się. Na ten moment na czas Triduum Paschalnego nie wprowadzono dodatkowych zakazów i nakazów.

Wideo: To już III edycja akcji „Wspieraj Wielkopol...
Wypadek w Wymysłowie. Są utrudnienia w ruchu

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - Gość w sobota, 20 marca 2021 13:49

Wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego są na kwarantannie?

Wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego są na kwarantannie?
Gość - Gość w sobota, 20 marca 2021 12:43

A czy wszyscy z otwarcia tomografu są na kwarantannie? Tak sporo osób było 😂😂😂

A czy wszyscy z otwarcia tomografu są na kwarantannie? Tak sporo osób było 😂😂😂
Gość - Pan Rafał w sobota, 20 marca 2021 11:49

No przecież ich guru niejaki Morawiecki mówił przed wyborami ,że wirusa nie już nie ma .Widzisz kruger co ty reprezentujesz?

No przecież ich guru niejaki Morawiecki mówił przed wyborami ,że wirusa nie już nie ma .Widzisz kruger co ty reprezentujesz?
Gość - Ryszard w sobota, 20 marca 2021 10:14

Czyżby po uroczystym otwarciu pracowni tomografii ?????!!!!

Czyżby po uroczystym otwarciu pracowni tomografii ?????!!!!
Gość - Gosc w sobota, 20 marca 2021 10:12

"A podobno złego diabli nie biorą" Mimo, że nie pałam miłością do tych panów to życzę powrotu do zdrowia bo niestetety to cholerstwo potrafi być wredne.

"A podobno złego diabli nie biorą":D Mimo, że nie pałam miłością do tych panów to życzę powrotu do zdrowia bo niestetety to cholerstwo potrafi być wredne.
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.