Stypendium dla przyszłych lekarzy zachętą do pracy w turkowskim szpitalu

Rada Powiatu Tureckiego

-To jest program pilotażowy. Niezbyt dużo jest powiatów, które taki program stypendialny ogłosiło w swoich - mówił o uchwale podjętej podczas dzisiejszej (22 września) sesji Rady Powiatu Tureckiego starosta Dariusz Kałużny. Dotyczyła ona stypendiów dla studentów uczelni medycznych o kierunku lekarskim.

Uchwałę ustanowiono dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku lekarskim. Ma ono charakter motywacyjny i jest przyznawane na okres 9 miesięcy przypadających od 1 października danego roku kalendarzowego do 30 czerwca następnego roku kalendarzowego. Maksymalna kwota o którą mogą ubiegać się studenci to 1200 zł brutto miesięcznie.

-Do już szerokiego programu stypendialnego, jaki funkcjonuje u nas w starostwie postanowiliśmy dołożyć kolejny, tym razem skierowany do studentów uczelni medycznych, a konkretnie wydziału lekarskiego czwartego, piątego i szóstego roku stypendium w proponowanej wysokości 1200 zł za jeden z dziewięciu miesięcy w okresie akademickim. Taka jest propozycja dla nie więcej niż trojga studentów takiego wydziału- mówił przewodniczący rady dodając, że jeśli radni zagłosują za wprowadzeniem uchwały to pierwsi stypendyści pojawią się od przyszłego roku szkolnego.

Wszyscy obecni podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego radni byli za przyjęciem przedmiotowej uchwały.

- Stąd taka nadzieja, że ci w przyszłości lekarze będą pracować u nas w naszym powiatowym szpitalu właśnie wynika z treści tej uchwały, bo uchwała zobowiązuje niejako stypendystów żeby okres pobierania tego stypendium zamienić później na okres pracy w naszym szpitalu. Stąd taki właśnie pomysł. Taka forma funkcjonuje w Polsce, funkcjonuje w samorządach powiatowych- mówił Piotr Szewczyński.
Gdzie są ci szczekacze, którzy ujadali? O szpitalu...
„Bezpiecznie na drodze” czyli miasteczko ruchu dro...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Adam w poniedziałek, 27 września 2021 13:39

Cenna inicjatywa, ale może wyłożyć pieniądze na studia dla przyszłych lekarzy, którzy zobowiążą się do pracy w powiecie

Cenna inicjatywa, ale może wyłożyć pieniądze na studia dla przyszłych lekarzy, którzy zobowiążą się do pracy w powiecie
Gość - matka Poldka w czwartek, 23 września 2021 16:09

Ale chcą leśne dziadki się szarpnąć aż 1200zł dla może 3 studentów .Pewnie z okazji podwyżek jakie zafundował im Duda z Morawieckim z pieniędzy ''uczciwych głupich'' Polaków .

Ale chcą leśne dziadki się szarpnąć aż 1200zł dla może 3 studentów .Pewnie z okazji podwyżek jakie zafundował im Duda z Morawieckim z pieniędzy ''uczciwych głupich'' Polaków .
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.