Sukces akcji poboru krwi w Turku. Zebrano ponad 26 litrów

Akcja poboru krwi

Bezpiecznie i z powodzeniem. Właśnie tak wyglądała akcja poboru krwi, która zorganizowana została w niedzielę, 24 maja w sali OSP w Turku. Chętnych do udzielenia pomocy nie brakowało mimo zagrożenia koronawirusem.

Akcja zorganizowane przez Klub HDK PCK im.Św. Floriana przy OSP w Turku rozpoczęła się o godzinie 9.00 i trwała do południa.

Podczas inicjatywy zachowano wszelkie środki ostrożności, a jak się okazało mieszkańcy Turku pamiętają, że mimo pandemii ludzie nadal chorują. W całym kraju jest wiele osób potrzebujących, które potrzebują życiodajnego leku.

Krew to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Ponadto najczęściej dokonywanym przeszczepem tkanek jest właśnie transfuzja krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie.

Ostatecznie podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 68 osób. Krew oddało ostatecznie 58. Łącznie zebrano ponad 26 litrów życiodajnego płynu.
Marcin Derucki: List otwarty do posła Ryszarda Bar...
Nauka zdalna trwa. Kolejne komputery trafią do ucz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.