Sukcesy kronikarzy z powiatu tureckiego

Ogólnopolskie Spotkanie Laureatów Konkursów Historycznych OSP

W dniach 28-30 września w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Laureatów Konkursów Historycznych OSP zorganizowane przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W wydarzeniu wzięła udział także pięcioosobowa grupa z powiatu tureckiego.

Pierwsze dwa dni spotkania poświęcone były na warsztaty szkoleniowe, konferencje, wymianę poglądów oraz zwiedzanie stolicy. W trzeci dzień, w niedzielę, odbyła się uroczysta gala z udziałem prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemara Pawlaka, na której podsumowano XXV Ogólnopolski Konkurs Kronik OSP oraz konkurs na monografie i prace popularno-naukowe dotyczące działalności straży pożarnych.

Wśród wyróżnionych znaleźli się druhowie z naszego powiatu. Dh Gerard Sikora – kronikarz Zakładowej OSP przy Kopalni KBW Adamów S.A. oraz dh. Renata Sochacka z OSP Turek otrzymali nagrody za wybitne prowadzenie kronik swoich jednostek. Za pracę pt. Wzorcowa ochotnicza straż pożarna na przykładzie działalności OSP Brudzew nagrodę otrzymał dh Mateusz Kaszyński – kronikarz OSP Brudzew. Komisja konkursowa uhonorowała także dh. Jana Nowaka, dh. Zbigniewa Gradeckiego i Bartosza Stachowiaka za przygotowanie pracy Monografia Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Tureckiego. Aby znaleźć się na etapie krajowym tego konkursu kroniki i opracowania musiały przejść wcześniej zarówno etap powiatowy i wojewódzki. Każdy nagrodzony otrzymał pamiątkowy dyplom, zestaw książek oraz medal z rąk prezesa ZG ZOSP RP.

Warto zauważyć fakt, że na prośbę organizatorów dh Mateusz Kaszyński z Brudzewa podczas niedzielnej gali uhonorowania laureatów wygłosił referat połączony z prezentacją multimedialną pt. Rola kronikarza OSP w obliczu wyzwań stawianych przez media, którego tezy zostały pozytywnie przyjęte przez kronikarzy z całej Polski.

Druhowie z naszego powiatu coraz częściej osiągają sukcesy na arenie wojewódzkiej i krajowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Trzy Medale w Ostrołęce
Głośno o niepodległości

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.