Świątecznie na Matejki. Mieszkańcy wspólnie przystroili choinkę

Ubieranie chonki na Matejki

To już tradycja, że na blisko tydzień przed świętami mieszkańcy ul. Matejki nie zważając na pogodę wychodzą z domów i wspólnie kolędując ubierają choinkę. W tym roku nie mogło być inaczej.

Chłód grudniowego sobotniego poranka nie przeszkodził wolontariuszom w przygotowaniach do przystrajania świątecznego drzewka. Z każdą chwilą przybywało także mieszkańców chętnych do wspólnego kolędowania i zabawy świątecznej atmosferze. Co ważne – większość z ozdób, które zawisły na drzewku została wykonana ręcznie. Sobotnie spotkanie sprawiło, że na ul. Matejki zapanowała świąteczna atmosfera, której dały się porwać nie tylko dzieci, ale też dorośli. Pięknie udekorowana choinka cieszyć będzie mieszkańców w magicznym okresie oczekiwania na Boże Narodzenie.

Nie mogło także zabraknąć wizyty św. Mikołaja i jego pomocników, którzy wręczyli wszystkim słodkie upominki.
 
Nowa fabryka w Turku już działa. Szef rozdaje prez...
Wideo: Kolęda w Turku płynie z wysokości…

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.