Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Światowy Dzień Chorego w Turku

Światowy Dzień Chorego

Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoją ciszę i swoje natchnienia. A.C

11 lutego po raz 27 obchodzony jest Światowy Dzień Chorego a tematem tegorocznego Dnia są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II, pierwszy taki dzień obchodzono w sanktuarium maryjnym w Lourdes, w 1994 roku gospodarzem światowych obchodów była Jasna Góra. W Kościołach lokalnych w Światowym Dniu Chorego są celebrowane Msze św. w intencji chorych, ich rodzin i służby zdrowia oraz organizowane spotkania z chorymi i ich opiekunami.

Kochani bo zdrowie, które tak często lekceważone jest przez człowieka, doceniane jest w momencie, kiedy zaczyna go brakować. Kiedy siły nie pozwalają na pójście do szkoły, pracy, wyjście na rower czy nawet do sklepu. Kiedy nie możemy spotkać się z rodziną czy przyjaciółmi. Wtedy widzimy, jak tak drobne i na pozór przyziemne sprawy zaczynają nabierać sensu i znaczenia. I w tym roku po raz kolejny nie zapomnieli o chorych Wolontariusze z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Wolontariusze własnoręcznie przygotowali piękne laurki, które dzisiaj, wręczono chorym przebywającym w turkowskim szpitalu na oddziałach: chirurgicznym, wewnętrznym, ortopedii, oraz na dziecięcym, gdzie oprócz kartek najmniejsi dostali drobne zabawki, maskotki, puzzle czy też książeczki. Miny podopiecznych szpitala mówiły same za siebie – zaskoczeni, gdyż nie wszyscy wiedzieli o istnieniu tego dnia i uśmiech wdzięczności za to, że ktoś o nich pamiętał i odwiedził. To jest właśnie to, co w wolontariacie liczy się najbardziej – chęć niesienia bezinteresownej pomocy i wsparcia, nawet słownego.

Wszystkim chorym jeszcze raz........ Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, dużo uśmiechu, cierpliwości w pokonywaniu swojej choroby. Optymizmu, nadziei oraz wewnętrznej pogody ducha w przyjmowaniu tego wszystkiego, co z chorobą się wiąże.

źródło: mops.turek.pl

OSP Malanów zwycięża w Gminnym Turnieju Drużyn OSP...
Ziemia Turkowska: Poseł Bartosik przeciwko inwesty...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.