Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Szczepienia przeciw COVID-19 zaraz po świętach. Na początek w Koninie, później w Turku

Covid-19

Już 26 grudnia do Polski trafić ma pierwsza partia licząca 10 tys. szczepionek przeciw COVID-19. Szczepienia mają rozpocząć się zaraz po świętach, 27 grudnia. Wśród szpitali, gdzie prowadzony będzie pierwszy etap akcji jest Wojewódzki Szpital Zespolony Im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie.

Zanim rozpocznie się akcja szczepienia populacyjnego Polaków zaszczepieni zostaną m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Na początek wyznaczono 72 placówki, wśród jest szpital w Koninie. Od 27 grudnia rozpocznie się tzw. etap zero, który obejmie m.in. pracownikó domów pomocy społecznej oraz pracowników miejskich ośrodków pomocy społecznej; pracowników aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, a także pracowników uczelni medycznych jak również studentów kierunków medycznych.

Według zapowiedzi do końca stycznia ma być dostępne pół miliona szczepionek, co umożliwi objęcie programem 750 tys. osób. Przypomnijmy, że w każdym województwie wyznaczono tzw. szpitale węzłowe, w których zorganizowane zostaną szczepienia medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych oraz aptek. Akcja rozpocznie się przed wprowadzeniem szczepienia populacyjnego. Na liście znalazło się w sumie 509 placówek, w których program będzie realizowany. Wśród nich jest również SP ZOZ w Turku.
Tuliszków: Śmieciowy spektakl trwa. Firma zabrała ...
Przedstawienie i życzenia dla najbliższych od dzie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - dziki w poniedziałek, 28 grudnia 2020 09:42

Zyg - śmiało bierz przeznaczoną dla mnie

Zyg - śmiało bierz przeznaczoną dla mnie :D
Gość - Zyg w piątek, 25 grudnia 2020 17:21

Srednio 2/3 szczpionki na osobę. Ciekawe jak to będą dzielic.

Srednio 2/3 szczpionki na osobę. Ciekawe jak to będą dzielic.
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.