Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

#SzczepimySię z OSP. Druhowie z Turku i z gminy Dobra z szansą na duże nagrody

#SzczepimySię z OSP. Druhowie z Turku i z gminy Dobra z szansą na duże nagrody
Trwa Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Zaszczepić się można już nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale także w mobilnych punktach podczas różnego rodzaju imprez. Do akcji zostali włączeni także druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Najaktywniejszej jednostki otrzymają nagrody. Tworzony jest specjalny ranking. Sprawdzamy jakie lokaty zajmują w nim jednostki z powiatu tureckiego. 
 
 
Po koniec lipca rząd wspólnie z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej ogłosił założenia programu #Szczepimy Się z OSP, o czym pisaliśmy TUTAJ. Druhowie, którzy aktywnie zaangażują się w ten rodzaj profilaktyki przeciwko koronawirusowi, np. będą prowadzić transport osób do miejsca, gdzie podawane są preparaty lub zorganizują swój własny Tymczasowy Punkt Szczepień, mają szansę na uzyskanie 3.000 zł dofinansowania.
 
Najlepsze jednostki w skali kraju w ramach Konkursu OSP na Medal #SzczepimySię mogą zgarnąć nawet milion złotych dotacji. Za każdą inicjatywę podjętą przez druhów-ochotników przyznawane są im punkty zgodnie z regulaminem akcji i na ich podstawie tworzony jest ranking. W jego czołówce – na dzień publikacji artykułu, tj. 23 sierpnia 2021 roku – znalazły się jednostki z powiatu tureckiego. 
Aktualnie w rankingu #SzczepimySię z OSP rząd sklasyfikował 96 jednostek z całego kraju. Na prowadzeniu znalazła się OSP Bydgoszcz-Fordon, która zdobyła 1310 punktów. Należy zauważyć, że już tuż za podium – na czwartym miejscu ogólnopolskiego rankingu – uplasowali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku z 590 punktami. Dzięki nim udało się zaszczepić pierwszą dawką 31 osób powyżej 60. roku życia i 164 osoby poniżej tego wieku. Drugą dawką przy zaangażowaniu druhów z Turku zaszczepiono 295 osób. Dzięki temu, jak wynika z rankingu, jednostka może otrzymać premię w wysokości 10.720 zł. 
 
Oprócz jednostki z Turku w rankingu znalazła się jeszcze jedna OSP z naszego powiatu. Jest to OSP Rzechta z gm. Dobra, która znajduje się na 20. miejscu rankingu. Jej druhowie przyczynili się do zaszczepienia pierwszą dawką 227 osób i aktualnie mogą uzyskać 4.200 zł dofinansowania. Przy ich pomocy nikogo nie zaszczepiono drugą dawką preparatu.
 
Również inne jednostki z powiatu tureckiego angażują się w akcję szczepienia przeciw SARS-CoV-2. Warto wspomnieć tu chociażby o Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrząblicach (gm. Brudzew), która zorganizowała akcję w trakcie odpustu w Galewie. Jednakże, aby znaleźć się w rankingu konieczne jest uprzednie zdobycie co najmniej 100 punktów. 
 
Ranking można na bieżąco śledzić klikając TUTAJ

 

Tuliszków: Byłaś serca biciem… Zaucha i Grechuta p...
Hebe - nowa marka w Galerii nad Jeziorem

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Ona w wtorek, 24 sierpnia 2021 15:42

Kurła Grażynka nie wyjdę po piwo strażoki bydą łapać na szczepionkę po wsi ło matko bosko Janusz co ty godosz trzadrzwi zawrzyć ipsa spuścić he he he!!!!

Kurła Grażynka nie wyjdę po piwo strażoki bydą łapać na szczepionkę po wsi ło matko bosko Janusz co ty godosz trzadrzwi zawrzyć ipsa spuścić he he he!!!!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.