Szkoły w gminie Brudzew gotowe na nowy rok szkolny

Szkoly w gminie Brudzew gotowe na nowy rok
W miniony piątek, 23 sierpnia, odbyła się ostatnia przed rozpoczęciem roku szkolnego sesja Rady Gminy Brudzew. Włodarze wraz z dyrektorami placówek oświatowych pochylili się nad sytuacją oświaty przed mającym zabrzmieć 2 września pierwszym dzwonkiem. 
Kilka dni wcześniej, w środę 21 sierpnia, Komisja Oświaty i Spraw Społecznych wraz z kierownikiem Centrum Usług Wspólnych Małgorzatą Jafra odbyła wyjazdowe posiedzenie, podczas którego odwiedziła wszystkie szkoły oraz przedszkola i oceniła ich stopień przygotowania do nowego roku szkolnego. - Podczas wizytacji jednoznacznie stwierdzono, że wszystkie placówki są przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020, spełniają wymogi bezpieczeństwa oraz zarówno placówki jak i tereny wokół nich są uporządkowane. Podkreślamy, że placówki gminy Brudzew mogą być wzorem dla innych szkół, co jest zasługą państwa dyrektorów, którzy z dużym zaangażowaniem starają się uczyć w bezpiecznych i nowoczesnych szkołach – w sprawozdaniu pracy komisji mówił jej przewodniczący radny Jacek Siekacz. 
Komisja zwróciła także uwagę na potrzebę dalszego inwestowania w szkoły i przedszkola. Wskazano na konieczność malowania ścian i sufitów w Gminnym Przedszkolu w Brudzewie oraz wymianę pieca i ocieplenie szkoły filialnej w Chrząblicach. Zasugerowano budowę siłowni zewnętrznej przy SP w Galewie, wymianę poręczy na klatkach schodowych w SP Brudzew, gdzie konieczny jest także remont toalet na drugim piętrze budynku, smołowanie dachu oraz wymiana oświetlenia w sali gimnastycznej. 
Radni zwrócili uwagę na problem zagospodarowania pomieszczeń w budynku po dawnym gimnazjum w Brudzewie. Obecnie na parterze odbywać się będą jeszcze zajęcia, natomiast piętro pozostaje niewykorzystane. Jest to pokłosie reformy szkolnictwa i przywrócenia ośmioklasowych szkół podstawowych. 

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie w grudniu tego roku będzie obchodzić jubileusz 30-lecia działalności w nowej siedzibie. W 1989 roku z dworku Kurnatowskich SP w Brudzewie przeniosła się do budynku przy ul. Powstańców Wielkopolskich. 

 

Władysławów: Plony zebrane i pobłogosławione. Czas...
Brudzew: Czy gmina przywróci transport?
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 29 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.