Szpital w Turku dostanie dodatkowe pieniądze

SP ZOZ Turek

W ramach mechanizmu restrukturyzacyjnego 16 wielkopolskich szpitali otrzyma w sumie 11 mln zł. Wśród placówek, które dostaną wsparcie z Narodowego Funduszu Zdrowia jest również SP ZOZ w Turku.

– Od 1 lipca nastąpił wzrost wycen procedur medycznych, kolejne podwyżki dla szpitali zostały wprowadzone od sierpnia, pieniądze te miały pokryć wydatki związane m. in. z ustawowymi podwyżkami wynagrodzeń w ochronie zdrowia – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

-Różne są przyczyny tego, że dla jednych szpitali wzrosty te okazały się wystarczające, a inne potrzebowały dodatkowego wsparcia. To między innymi uwarunkowania historyczne, prowadzenie określonych oddziałów, czasami zaniedbania w przeprowadzaniu restrukturyzacji w przeszłości, rodzaje umów zawieranych z personelem, czy poziom zatrudnienia- dodaje.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jaka kwota przypadnie z tej puli dla SP ZOZ w Turku.

- Jeszcze nie ma aneksu. Jak tylko go otrzymamy będziemy wiedzieli. Na tę chwilę nie ma jeszcze określonej kwoty na finansowanie wynagrodzeń. Myślę że nastąpi to w najbliższych dniach- mówi dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak.

Dodatkowy mechanizm finansowy zostanie wprowadzony na okres 10 miesięcy. W tym czasie szpital będzie musiał opracować plan działań, których celem będzie poprawa sytuacji finansowej.

 

Wielkopolska oszczędza. Tu się nie marnuje jedzeni...
Malanów: Węgla na cały sezon nie wystarczy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 02 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.