Szpital w Turku z szansą na kolejną, nową karetkę

Sesja Rady Powiatu Tureckiego

Niewykluczone, że do turkowskiego szpitala trafi kolejny nowy ambulans. Powiat złożył już wniosek o dofinansowanie zakupu, a podczas sesji rada przychyliła się do zabezpieczenia środków w budżecie na wkład własny.

Aby zabezpieczyć pieniądze na wkład własny trzeba było wprowadzić zmiany do budżetu powiatu tureckiego. Zdecydowano o przesunięciu 100 tys. zł z budowy drogi w Ogorzelczynie właśnie na zakup nowego ambulansu.

- Mamy wielką szansę ponownie mieć dotowany nowy ambulans, z tym, że kwota byłaby o wiele wyższa, byłby z lepszym wyposażeniem. To będzie kwota pół miliona zł. - wyjaśniał starosta Dariusz Kałużny.

Jest szansa na pozyskanie z rządu dotacji w wysokości 80 proc. i stąd konieczność podjęcia szybkich zmian w budżecie.

- Pieniądze zdjęto z inwestycji drogowej, ale jestem przekonany, że po przetargach ta kwota wróci ponownie - mówił starosta powiatu tureckiego.

Za proponowanym przesunięciem środków opowiedziało się 16 radnych. Od głosu wstrzymała się Zofia Gruszczyńska, Barbara Zielińska, Aneta Seńko oraz Mariusz Seńko

Jak poinformowano podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego, jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, to nowa karetka pojawi się w szpitalu już jesienią.

Dobra: Stracił panowanie nad kierownicą, auto dach...
Rozwijać pasję i poszerzać horyzonty, czyli Drzwi ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.