Szpital wraca do planowanych zabiegów

Szpital-w-Turku
Pandemia koronawirusa sprawiła, że funkcjonowanie SP ZOZ w Turku zostało mocno ograniczone. Po przebadaniu zarówno personelu jak i pacjentów na obecność koronawirusa wiadomo już, że placówka może wznawiać planowane zabiegi. 
 
W połowie marca SP ZOZ w Turku poinformował o wstrzymaniu p planowych przyjęć pacjentów na oddziały szpitalne, ograniczenie przyjęć nie dotyczy pacjentów przyjmowanych w trybie nagłym. Ograniczono również przyjmowanie pacjentów w poradniach specjalistycznych do przypadków pilnych wymagający niezbędnej pomocy specjalisty. Dziś, jak informuje dyrektor szpitala Krzysztof Sobczak można myśleć o powrocie do planowanych zabiegów. 
 
- Przeprowadziliśmy akcję badania personelu i pacjentów. Przebadano 300 pracowników i 100 pacjentów szpitala. Wszystkie wyniki były negatywne. Sytuacja przez cały czas była pod kontrolą. Powiat turecki nie był powiatem, w którym pojawiło się ognisko koronawirusa - wyjaśnia dyrektor Sobczak. Stopniowo szpital będzie ziem powracać do dotychczasowej działalności. Rozpoczynają się planowane przyjęcia do szpitala i dyrektor ma nadzieję, że wszystko wróci niebawem do normalnego funkcjonowana. 
Żłobek w Dobrej rośnie w siłę. Wojewoda podpisała ...
Z wiceministrem zdrowia o sprzęcie dla SP ZOZ w Tu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.