Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Szpital wsparty środkami z Funduszu Sprawiedliwości

Przekazanie sprzętu do szpitala

Dziś Dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak oraz Starosta Turecki Da-riusz Kałużny podziękowali Asystentce Ministra Michała Wosia - Wiktorii Popkowskiej oraz Przewodniczącemu Solidarnej Polski - Robertowi Popkowskiemu za przekazane 100.000 zł dofinansowania na zakup sprzętu medycznego do szpitala w Turku. Wsparcie pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Dwa urządzenia: defibrylator oraz aparat do elektrokoagulacji już zostały zakupione i trafiły do szpitala. Fakt bardzo cieszy, gdyż jak powiedział personel szpitala zwłaszcza to drugie, nowe urządzenie, które przede wszystkim pozwala na skrócenie czasu zabiegu, na efektywną hemostazę czy ograniczenie ryzyka krwawień pooperacyjnych jest niezwykle potrzebne.

Jak zauważył starosta jest to znakomity przykład współpracy na kolejnym szczeblu administracji, który służy pacjentom turkowskiej lecznicy.


Ostrożnie z fajerwerkami
Tuliszków: Szkoła XXI wieku bez informatyka. W obr...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Obywatel w poniedziałek, 04 stycznia 2021 11:44

CO TO ZA KURDUPEL ?

CO TO ZA KURDUPEL ?
Gość - Gośc w czwartek, 31 grudnia 2020 14:54

Z wielkim zdziwieniem przeczytałem informacje, z jakich środków zostały sfinansowane wymienione w artykule zakupy.. Nie podważając celowości zakupu potrzebnego szpitalowi sprzętu. Ale fundusz sprawiedliwości nie powinien finansować takich zakupów.
Zgodnie z prawem Fundusz sprawiedliwości, czyli Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, znajduje swoje umocowanie w art. 43 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy oraz rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości w sprawie Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości z 13 września 2017 r.
Zgodnie z tymi dokumentami ma na celu realizację trzech podstawowych założeń:
Wsparcie osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa oraz ich najbliższych.
Wsparcie świadków przestępstw oraz ich najbliższych.
Rozwój systemu pomocy osób pokrzywdzonych oraz świadków. W tym celu została utworzona Sieć Pomocy Osobom pokrzywdzonym.
Ale jak widać rozdawanie publicznych środków trwa w najlepsze.

Z wielkim zdziwieniem przeczytałem informacje, z jakich środków zostały sfinansowane wymienione w artykule zakupy.. Nie podważając celowości zakupu potrzebnego szpitalowi sprzętu. Ale fundusz sprawiedliwości nie powinien finansować takich zakupów. Zgodnie z prawem Fundusz sprawiedliwości, czyli Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, znajduje swoje umocowanie w art. 43 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy oraz rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości w sprawie Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości z 13 września 2017 r. Zgodnie z tymi dokumentami ma na celu realizację trzech podstawowych założeń: Wsparcie osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa oraz ich najbliższych. Wsparcie świadków przestępstw oraz ich najbliższych. Rozwój systemu pomocy osób pokrzywdzonych oraz świadków. W tym celu została utworzona Sieć Pomocy Osobom pokrzywdzonym. Ale jak widać rozdawanie publicznych środków trwa w najlepsze.
Gość - Gosc w czwartek, 31 grudnia 2020 09:28

Czyżby znowu "kolega" grasował w kórniku naszego posła

Czyżby znowu "kolega" grasował w kórniku naszego posła:D
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.