Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Szpital zamierza zaciągnąć kredyt. Planowana kwota to 10 mln zł

SP ZOZ

Podczas poniedziałkowej (28 lutego) sesji rady miejskiej w Dobrej można było usłyszeć o zamiarze zaciągnięcia przez SP ZOZ w Turku kredytu w wysokości 10 mln zł. Jest to związane ze zobowiązaniami wynikającymi z zawieszenia funkcjonowania oddziału wewnętrznego w ubiegłym roku.

Burmistrz Tadeusz Gebler w swoim sprawozdaniu poinformował o tym, że członkowie rady społecznej SP ZOZ, w której zasiadają m.in. przedstawiciele gmin powiatu tureckiego zostali poproszeni o zaopiniowanie planu zaciągnięcia zobowiązania. Przypomnijmy, że W ubiegłym roku przez cztery miesiące zawieszona była realizacja świadczeń medycznych na oddziale wewnętrznym SP ZOZ w Turku. Niestety, nie pozostało to bez konsekwencji ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia, który zobowiązał szpital do zapłaty kwoty ponad 1,3 mln zł za niezrealizowane świadczenia. Podczas ostatniej sesji rady powiatu dyrektor SP ZOZ Krzysztof Sobczak zapowiedział, że nie wystąpi do rady powiatu o wsparcie szpitala taką kwotą.

Kredyt w wysokości 10 mln zł miałby zostać przeznaczony na spłatę wcześniejszych pożyczek (6,5 mln zł), a także pozostałych zobowiązań, w tym kwoty, której wymaga NFZ.

Kursy dla kosmetyczek - jaki wybrać?
Władysławów: Pszczelarze podsumowali miniony rok i...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Putler to **** w czwartek, 03 marca 2022 14:04

Kolejny sukces kałużnego i bartosika czyli zadłużenie dzięki sobczakowi?

Kolejny sukces kałużnego i bartosika czyli zadłużenie dzięki sobczakowi?
Gość - Szamo w środa, 02 marca 2022 22:19

Tyle zgarnęli kasy za covida i nadal są zadłużeni???

Polska służba zdrowia to studnia bez dna. Można tam wrzucać coraz większe worki z pieniędzmi, a funkcjonowanie coraz gorsze.

Tyle zgarnęli kasy za covida i nadal są zadłużeni??? Polska służba zdrowia to studnia bez dna. Można tam wrzucać coraz większe worki z pieniędzmi, a funkcjonowanie coraz gorsze.
Gość - Pielęgniarka w wtorek, 01 marca 2022 00:14

A szpital nie miał być oddłużony z powodu przekształcenia na covid ? 😎

A szpital nie miał być oddłużony z powodu przekształcenia na covid ? 😎
Gość - Gosc w poniedziałek, 28 lutego 2022 16:18

Kolejny sukces pisowskiego nominata

Kolejny sukces pisowskiego nominata:(
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.