Tajemniczy grób żołnierza z Malanowa. Został uznany za zaginionego

Grób Zaginionego

We wsi Górki, nieopodal Kampinosu, wśród wielu bezimiennych mogił jest jedna szczególna. To grób Bolesława Borusewicza, żołnierza kampanii wrześniowej, który przed wojną zamieszkiwał w Malanowie.

Według oficjalnych dokumentów Bolesław Borusewicz w sierpniu 1939 roku został zmobilizowany do oddziałów Wojska Polskiego w Kaliszu. Zmarł najprawdopodobniej we wrześniu tego samego roku. Z akt w sprawie o uznanie za zmarłego SP Turek (sygn. Ns 117/53) dowiedzieć się można, że zaginął bez wieści. Wystąpiono o uznanie go za zmarłego, a w 1953 roku wystawiono akt zgonu.

Grób wrześniowego żołnierza z prostym brzozowym krzyżem podpisano na podstawie znalezionych przy zwłokach dokumentów. Informacja o mogile znalazła się na profilu facebookowym „Ocalić od zapomnienia”, wszyscy, którzy mają informację o osobach, które poszukiwały lub wciąż poszukują Bolesława Borusewicz mogą zgłaszać się pod nr tel. 692486091 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Fot: Fb

Brudzew: Od nowego roku śmieci będą droższe
Głosujemy na Marcina! Walczy o tytuł najlepszego f...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 18 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.