"Tęczowy most" znów otwarty. Do Kościelca pojedziemy bez objazdów

Tęczowy most

Zakończył się trwający niemal pół roku remont wiaduktu na trasie Kościelec-Turek. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmodernizowała „tęczowy most”. Kierowcy, który wybierają się trasą W-470 do Koła lub Konina nie będą musieli korzystać z dotychczasowych uciążliwych objazdów.

Wiadukt w Daniszewie (gm. Kościelec) na stałe wpisał się w krajobraz naszego regionu, będąc charakterystycznym punktem na granicy powiatu tureckiego i kolskiego. Przez swoją wyjątkową barwę jest przez mieszkańców nazywany „tęczowym mostem”. Umożliwia on przejazd nad autostradą A2. Lokalni kierowcy korzystają z niego, żeby dojechać głównie do Kościelca, Koła lub Konina.

Od połowy lipca 2020 roku przez „tęczowy most” niemożliwy był przejazd samochodów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po 14 latach eksploatacji rozpoczęła jego remont, o czym informowaliśmy TUTAJ

Wykonawca nie zdecydował się jednak na wprowadzenie ruchu wahadłowego, ale na czas robót obiekt został całkowicie wyłączony z ruchu.

Zgodnie z zapowiedziami remont miał potrwać do 16 grudnia 2020 roku. Jego realizację udało zakończyć się w planowanym terminie. Od minionej środy bez przeszkód można poruszać się drogą wojewódzką numer 470.

fot. T.Poźniak / www.biznesistyl.pl
III Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Jesteśmy Anio...
Przykona: Pożar budynku mieszkalnego w Psarach

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Ron w sobota, 19 grudnia 2020 19:12

Niedługo będzie Brunatny Most, albo Most Wielkiego Nieświadomego JP2

Niedługo będzie Brunatny Most, albo Most Wielkiego Nieświadomego JP2
Gość - Ja w czwartek, 17 grudnia 2020 10:32

No proszę... Zaraz Policja tam stanie i będzie mandaty wypisywała za popularyzację LBGT:-):-)

No proszę... Zaraz Policja tam stanie i będzie mandaty wypisywała za popularyzację LBGT:-):-)
Gość
środa, 29 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.