Tegoroczna Wielkanoc inna niż wszystkie. Bez palm i święconki w kościele

Wielkanoc

Święta Wielkanocne w tym roku będą inne niż zwykle. Nie poświęcimy palm i nie pójdziemy ze święconką. Biskup Włocławski Wiesław Mering wydał dekret o obchodach Wielkanocy w diecezji włocławskiej, w którym określił zasady celebracji poszczególnych dni Wielkiego Tygodnia.

Z przedstawionych zasad wynika, że tegoroczne nabożeństwa będą miały uboższy przebieg i odprawiane będą praktycznie bez udziału wiernych, stosując się do zasady obecności w świątyni maksymalnie pięciu osób. Wierni będą jednak mogli indywidualnie nawiedzać Grób Pański. Nie będzie także tradycyjnego święcenia pokarmów. Modlitwę błogosławieństwa najstarszy z rodziny odmówi na rozpoczęcie śniadania wielkanocnego. Zrezygnowano ponadto z obmycia nóg w Wielki Czwartek oraz tradycyjnych straży przy Grobie Pańskim i poświęcenia ognia w Wigilie Paschalną.

Nie odbędą się również procesje rezurekcyjne, a jedynie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w drzwiach świątyni. Szczegóły dekretu biskupa dostępne są TUTAJ

323 osoby w kwarantannie i jedna zarażona koronawi...
.

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.