Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Terytorials zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku

Terytorials zatrzymał złodzieja

Żołnierz nawet gdy zdejmuje mundur, powinien mieć szeroko otwarte oczy i być przygotowanym do udzielenia pomocy w nagłych wypadkach. Chorąży Leszek Banaszak wracał po służbie do domu i wraz z kolegą, pomógł w schwytaniu złodzieja.

Chorąży Leszek Banaszak na co dzień służy w 124 batalionie lekkiej piechoty w Śremie, w 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Właśnie wracał do domu po służbie, gdy rzucił mu się w oczy widok dwóch szarpiących się mężczyzn w okolicy ulicy Małachowskiego w Poznaniu. Jednym z nich był pracownik znanej firmy kurierskiej, który jak się okazało, padł ofiarą kradzieży. Złodziej obserwował go już dłuższy czas. Na widok żołnierza, sprawca zaczął uciekać. Chorąży Banaszek rzucił się w pościg za złodziejem. Winowajcę udało się dogonić i zatrzymać. Wspólnie z kolegą wezwali policję. Dzięki szybkiej reakcji, udało się odzyskać skradzione przedmioty i zwrócić je poszkodowanemu. Przestępca trafił na komisariat.

kpt Marcin MISIAK, ppor. Anna JASIŃSKA

Uczniowie SP 1 w Bełchatowie
Współpraca ZST z Energą

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - rem w wtorek, 05 listopada 2019 22:35

https://epoznan.pl/news-news-99802-malachowskiego_zlodziej_probowal_okrasc_kuriera_do_akcji_wkroczyli_mundurowi_po_sluzbie
Po publikacji artykułu zwrócił się do nas funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Poznaniu st. chor. Robert Kukliński z informacją, że złodziej, który próbował okraść kuriera przy ulicy Małachowskiego został zatrzymany przez niego. Jak twierdzi st. chor. Kukliński-jego sąsiad chor. Leszek Banaszak miał tylko pomóc przytrzymać złodzieja już po zatrzymaniu do przyjazdu policji i niesłusznie przypisano mu zasługę.

https://epoznan.pl/news-news-99802-malachowskiego_zlodziej_probowal_okrasc_kuriera_do_akcji_wkroczyli_mundurowi_po_sluzbie Po publikacji artykułu zwrócił się do nas funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Poznaniu st. chor. Robert Kukliński z informacją, że złodziej, który próbował okraść kuriera przy ulicy Małachowskiego został zatrzymany przez niego. Jak twierdzi st. chor. Kukliński-jego sąsiad chor. Leszek Banaszak miał tylko pomóc przytrzymać złodzieja już po zatrzymaniu do przyjazdu policji i niesłusznie przypisano mu zasługę.
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.