Terytorialsi dostarczają środki medyczne do szpitali. Działają także w powiecie tureckim

Terytorialsi

Wielkopolscy terytorialsi na wniosek wojewody, pomagają w dystrybucji środków medycznych m.in. do szpitali w całym regionie. Żołnierze są już widoczni także w powiecie tureckim.

Czytelnicy od pewnego czasu informują nas o obecności w powiecie tureckim żołnierzy. To wielkopolscy terytorialsi, którzy w miarę możliwości przekazują środki od miejsc, gdzie występują braki i zgłaszane są potrzeby. Środki medyczne trafią do placówek, które mają podwyższoną gotowość do działania. Sprzęt wykorzystany zostanie także w ambulansach, które jeżdżą na wezwania do osób z podejrzeniem zarażenia COVID- 19. Jak informuje Dariusz Dymek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim żołnierze nie tylko rozwożą sprzęt, ale też pomagają w rozładunku.

- Pojazdy 12 WBOT pomagają nam w szybkim dostarczeniu środków medycznych do placówek medycznych. Duży wysiłek kierowców z kompanii dowodzenia, kompanii logistycznej oraz 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu – zaprocentował. -To oni przywieźli środki ochrony osobistej spod Olkusza. Poznańskie Muzeum Broni Pancernej użyczyło nam swojej infrastruktury. Dzięki takiej współpracy, odpowiedzieliśmy na prośbę CZK i rozwieźliśmy już 100 % asortymentu – docenia płk. Rafał Miernik, dowódca 12 WBOT.

Wszystkie pojazdy wojskowe, wykorzystywane do przewozu sprzętu szpitalnego, otrzymały specjalne oznaczenia, by szybciej dotrzeć do placówek medycznych. Potrzeby szpitali mają być systematycznie uzupełniane.

fot./info.: 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
Zakaz handlu na zieleniaku
Apel mieszkanki Turku. Zostańcie w domach!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 31 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.