Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

"To są najważniejsze wyboru do Europarlamentu", czyli Ryszard Czarnecki z wizytą w Turku

konferencja

- To są najważniejsze wyboru do Europarlamentu, bo odbywają się kiedy Europa i Unia Europejska są na zakręcie - w ten sposób Ryszard Czarnecki zachęcał mieszkańców Turku i powiatu tureckiego do wzięcia udziału w czerwcowych wyborach europarlamentarnych. Oficjalnego poparcia udzielił mu parlamentarzysta z naszego powiatu Ryszard Bartosik.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości na miejsce swojej poniedziałkowej (13 maja) konferencji nieprzypadkowo wybrali ul 650-lecia.

- Spotykamy się w miejscu, gdzie niedawno zakończono inwestycję z Polskiego Ładu z dofinansowaniem ponad 90 proc. Wybór padł na tę inwestycję, bo wspólnie pracowaliśmy nad tym, aby środki trafiały do takich miast jak Turek -podkreślał Ryszard Bartosik.

Drugi z panów - Ryszard Czarnecki ubiega się o mandat europosła. Wspomnieć trzeba że w latach 2014-2019 reprezentował Wielkopolskę właśnie w Parlamencie Europejskim.

- Zachęcam, aby głosować na człowieka doświadczonego, który zna się na sprawach europejskich , ale zna się na Wielkopolsce, na sprawach lokalnych tutaj w miastach i powiatach. Jesteśmy w Turku, aby namawiać naszych wyborców i tych nieprzekonanych, aby głosować na PiS, bo to partia, która broni polskich interesów, głosować na europosła Ryszarda Czarneckiego, który będzie godnym reprezentantem ziemi wielkopolskiej, ziemi konińskiej i ziemi turkowskiej w Parlamencie Europejskim - wskazywał poseł Bartosik, zaznaczając, że poparcia udzielił kandydatowi także prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas konwencji partii w Sompolnie.

Sam Ryszard Czarnecki mówił, że czerwcowe wybory są najważniejszymi wyborami do Europarlamentu.

- Odbywają się one kiedy Europa i Unia Europejska są na zakręcie. Kiedy są różne eksperymenty szkodliwe dla rolnictwa, dla gospodarki, dla ludzi proponowane i wdrażane. Nasza obecność w Parlamencie Europejskim będzie oznaczała czerwone światło dla Zielonego Ładu. Jest wymierzony w rolnictwo, ale też w statystycznego Kowalskiego i Nowaka, szczególnie jeśli chodzi o kwestie systemu grzewczego To jest eksperyment kosztowny dla obywateli i zrobimy wszystko, aby czerwone światło dla Zielonego Ładu zapalić, ale też dać czerwone światło dla polityki migracyjnej. Chcemy zaznaczyć bardzo wyraźnie w kontekście także terenu wielkopolski wschodniej, aby elektrownia atomowa powstała i bardzo się dziwię, że ta inicjatywa, ten projekt jest blokowana przez obecny rząd - argumentował Ryszard Czarnecki.

Obaj politycy zwracali uwagę, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego niezwykle ważna jest frekwencja, która zdecyduje o liczbie mandatów. Prawo i Sprawiedliwość walczy w Wielkopolsce o utrzymanie dwóch mandatów dla europosłów.

- Apelujemy, żebyście szli na te wybory, bo od tego zależy czy będziemy mieć więcej mandatów niż inne województwa. Ostatnie wybory miały frekwencję znakomitą - zaznaczał Ryszard Czarnecki, dziękując Ryszardowi Bartosikowi za personalne poparcie.

Ryszard Bartosik wskazał na hipokryzję Platformy Obywatelskiej.

- Staramy się w Turku o kolej, nie mamy kolei, jesteśmy wykluczeni z komunikacji publicznej, a pan marszałek i posłowie PO sprzeciwiają się budowie kolei do Turku, na którą to środki są już przeznaczone przez rząd PiS, są podpisane umowy. Pan europoseł obiecał lobbowanie tego projektu, aby nam w Turku żyło się lepiej - podsumował parlamentarzysta.

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Uwielbiany przez dzieci CEZIK zagra w Turku!
Gm.Turek: „Twoja krew ratuje życie”. Podziel się ż...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Roman w piątek, 17 maja 2024 14:43

Dlaczego fotografują się na tle inwestycji wykonanej przez złego Antosika?

Dlaczego fotografują się na tle inwestycji wykonanej przez złego Antosika?
Gość - ja w wtorek, 14 maja 2024 12:20

Bartosik, przestań ośmieszać siebie i traktować nas jak stado baranów! Druga rzecz - część wyborców jest w tym stadzie:-((

Bartosik, przestań ośmieszać siebie i traktować nas jak stado baranów! Druga rzecz - część wyborców jest w tym stadzie:-((
Gość - Tak dla Polski w poniedziałek, 13 maja 2024 17:28

Ja zwracam uwagę na hipokryzję nie tylko PiS-u, ale pozostałych ugrupowań koalicji rządzącej, której europarlamentarzyści głosowali w Brukseli za absurdalnymi ustaleniami Zielonego Ładu.
Teraz wszystkie te partie odżegnują się od Zielonego Ładu, a tylko Konfederacja konsekwentnie zwracała uwagę na ten szkodliwy dla Polaków program doprowadzający obywateli do nędzy.
Głos oddany na Konfederację jest właściwy, gdyż tylko oni nie skompromitowali się szkodliwymi dla Polski działaniami i gwarantują walkę o polskie interesy z unijną biurokracją i walką z lobbystami obcych korporacji.

Ja zwracam uwagę na hipokryzję nie tylko PiS-u, ale pozostałych ugrupowań koalicji rządzącej, której europarlamentarzyści głosowali w Brukseli za absurdalnymi ustaleniami Zielonego Ładu. Teraz wszystkie te partie odżegnują się od Zielonego Ładu, a tylko Konfederacja konsekwentnie zwracała uwagę na ten szkodliwy dla Polaków program doprowadzający obywateli do nędzy. Głos oddany na Konfederację jest właściwy, gdyż tylko oni nie skompromitowali się szkodliwymi dla Polski działaniami i gwarantują walkę o polskie interesy z unijną biurokracją i walką z lobbystami obcych korporacji.
Gość - Paweł w wtorek, 14 maja 2024 14:41

Głosuję na KO bo mam dość takich ''obateli ''jak ten człowiek na zdjęciu.Miejsce Polski jest w UE a nie w Rosji.

Głosuję na KO bo mam dość takich ''obateli ''jak ten człowiek na zdjęciu.Miejsce Polski jest w UE a nie w Rosji.
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.