Tradycyjne spotkanie członków i sympatyków PSL w Potworowie

Potworów

Tradycją stało się, że zimą, w karnawale, członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu tureckiego spotykają się podczas spotkania noworocznego.

By owej tradycji stało się za dość, lokalni ludowcy zjawili się w sobotę 3 lutego w remizie w Potworowie, by wspólnie bawić się, podsumować miniony rok, a także snuć plany na przyszłość, wszakże wybory samorządowe już za pasem.

Wszystkich przybyłych do Potworowa powitali gospodarze wydarzenia – prezes i wiceprezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Turku czyli Mariusz Seńko oraz Tadeusz Gebler. Drugi z panów pełnił obowiązki gospodarza w dwójnasób, wszakże impreza odbywała się na terenie gminy Dobra, której jest burmistrzem. W gronie bawiących się nie zabrakło także lidera wielkopolskich struktur PSL, posła na Sejm RP – Andrzeja Grzyba. Parlamentarzysta znalazł czas na zjawienie się w Potworowie pomimo tego, że ostatnio spadło na niego wiele nowych obowiązków, ponieważ został on przewodniczącym sejmowej komisji obrony narodowej.

Po uroczystym odśpiewaniu „Roty” i uczczeniu minutą ciszy osób, które zmarły w minionym roku, przyszedł czas na kilka słów podsumowań. W kontekście 2023 roku było co wspominać, bo przecież emocje po wyborach parlamentarnych jeszcze na dobre nie opadły. Gospodarze spotkania noworocznego wspominali, że inicjatywa startu PSL-u w ramach Trzeciej Drogi spotkała się z pozytywnym odbiorem wyborców. W naszym okręgu podczas głosowania na kandydatów na posłów aż 69 740 osób poparło właśnie Trzecią Drogę. To dobry wynik, a trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze przedwyborcza rywalizacja pomiędzy partiami i poszczególnymi politykami odbywała się na zasadach fair play. Nie brakowało osób, które rzucały kłody pod nogi. O tym, ile trudu należało włożyć w kampanię, wie doskonale Anna Majda, która również pojawiła się w Potworowie, by spotkać się ze środowiskiem ludowców. Doktor Majda w batalii o fotel senatorski zdobyła przeszło 77 346 głosów, a i rok 2024 nie zapowiada się na mniej intensywnie, ponieważ wielu wyborców uważa, że np. nadszedł czas na powrót mieszkanki naszego powiatu do ław Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Spotkanie noworoczne było doskonałą okazją do „naładowania akumulatorów” przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi i europarlamentarnymi. Uczestnicy wydarzenia byli przekonani, że i tym razem PSL w ramach Trzeciej Drogi osiągnie dobry wynik, gdyż ludowcy mają swoim gronie sprawdzonych samorządowców, aktywnych i pełnych zapału reprezentantów najróżniejszych sfer funkcjonowania państwa: przedsiębiorców, rolników, lekarzy, urzędników, nauczycieli itd. Poza tym PSL jest partią tradycyjnie nowoczesną, która wskazuje rozwiązania, wciela je w życie, ale w przeciwieństwie do innych sił politycznych nie ucieka się do skrajności, a przecież dodatkowe napięcia społeczne w obecnych niespokojnych czasach nie są nikomu potrzebne.

– Pamiętamy i szanujemy naszą historię, a jednocześnie jesteśmy otwarci na zmieniającą się rzeczywistość i wychodzimy z konkretnymi propozycjami zmieniającymi nasze małe ojczyzny – mówił prezes Mariusz Seńko, dziękując zarazem koleżankom i kolegom za ich wkład w rozwój lokalnych społeczności.

Po krótkich przemówieniach wszyscy zebrani w sali w Potworowie wznieśli symboliczny toast lampką szampana, a później można już było przy dobrym poczęstunku i tanecznej muzyce bawić się do późnych godzin nocnych.

materiał prasowy

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/tradycyjne-spotkanie#sigProIdcaf60f2a40

Dariusz Kałużny: W obronie przed bezprawiem zarząd...
Kawęczyn: Druhny z Będziechowa w czołówce II Halow...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - marian w czwartek, 08 lutego 2024 15:44

" jesteśmy otwarci na zmieniającą się rzeczywistość i wychodzimy z konkretnymi propozycjami zmieniającymi nasze małe ojczyzny"- idę wyprasować moje tęczowe rurki

" jesteśmy otwarci na zmieniającą się rzeczywistość i wychodzimy z konkretnymi propozycjami zmieniającymi nasze małe ojczyzny"- idę wyprasować moje tęczowe rurki
Gość - Ino w wtorek, 06 lutego 2024 19:58

Najuczciwszy z uczciwych kolejny rok będą razem z tfuskim gnębic Polaków po arcy gnębiących rządach pfis.

Najuczciwszy z uczciwych kolejny rok będą razem z tfuskim gnębic Polaków po arcy gnębiących rządach pfis.
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.