Transport od wojewody dojechał do SP ZOZ. Trwa tworzenie szpitala jednoimiennego

Sprzęt dla SP ZOZ

Fartuchy, kombinezony i środki ochrony osobistej - transport z takimi artykułami dojechał do turkowskiego szpitala, który niebawem rozpocznie funkcjonowanie jako placówka jednoimienna, przeznaczona dla pacjentów chorujących na COVID-19.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki, zgodnie z zapotrzebowaniem, przygotował dla szpitala 8 tys. fartuchów, 8 tys. kombinezonów, 1 tys. gogli i 40 tys. sztuk rękawiczek ochronnych. Z kolei dodatkowy sprzęt medyczny wymaga sprowadzenia z Agencji Rezerw Materiałowych. To m.in. respiratory, kardiomonitory, aparaty do RTG czy USG. W tej sprawie wojewoda Łukasz Mikołajczyk wystąpił już do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Przypomnijmy, że wojewoda Łukasz Mikołajczyk dokonał korekty w swojej decyzji w sprawie szpitala w Turku – liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 ma zostać zmniejszona o czym przeczytać możemy TUTAJ
Burmistrzowie i wójtowie z powiatu tureckiego apel...
6 sposobów wykorzystania słuchawek bezprzewodowych...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Silesia w czwartek, 22 październik 2020 21:02

A autobus z medalami O.ktorej będzie? No chyba że Panie od sprzątania będą włączać te respiratory....

A autobus z medalami O.ktorej będzie? No chyba że Panie od sprzątania będą włączać te respiratory....
Gość
środa, 02 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.