Trójstronny zespół zajmie się zwolnieniami grupowymi w kopalni Adamów

Kopalnia Adamów

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed zapowiedział w Sejmie, że trójstronny zespół przy Radzie Dialogu Społecznego zajmie się kwestią zwolnień grupowych w Kopalni Węgla Brunatnego Adamów - podaje serwis cire.pl.

O reakcję państwa na sytuację związaną ze zwolnieniami grupowymi pytali w parlamencie posłowie Lewicy. Minister Szwed pokreślił jednak, że ZE PAK jest prywatną firmą, a decyzje właściciela nie leżą po stronie Skarbu Państwa. Spadek zapotrzebowania na węgiel w regionie związany jest przede wszystkim z wyłączeniem bloków energetycznych zarówno w turkowskiej elektrowni Adamów, jak również w Pątnowie i Koninie. - Mamy zespół trójstronny dotyczący węgla brunatnego działający przy Radzie Dialogu Społecznego, gdzie są przedstawiciele pracodawców zarówno prywatnych, jak Skarbu Państwa, jak i organizacji związkowych (...) Myślę, że również zespół trójstronny w tej sprawie się zbierze i w tym zespole będziemy aktywnie uczestniczyć - mówił minister, zwracając uwagę na stosunkowo dobrą sytuację na wielkopolskim rynku pracy i wskazując, że zwolnienia w kopalni obejmą wąską grupę pracowników z tej części regionu.

Do pomocy zwalnianym pracownikom wykorzystywane będą standardowe instrumenty, którymi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Turku. Szansą ma być również wsparcie oferowane w ramach Platformy Regiony Węglowe w Procesie Transformacji, której celem jest zbieranie projektów mogących wspomóc transformację regionów górniczych". Wśród wytypowanych przez KE 41 regionów górniczych jest także Wielkopolska.

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach
Milionerzy z powiatu tureckiego. Mamy ich aż 54!

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Sten w czwartek, 23 lipca 2020 06:35

Oto skutki oddawania strategicznych zakładów w prywatne ręce !

Oto skutki oddawania strategicznych zakładów w prywatne ręce !
Gość - Kinia w czwartek, 23 lipca 2020 21:55

Strategicznych haha

Strategicznych haha
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.