Trudna sytuacja w ZE PAK. Akcje kopalni Adamów straciły na wartości

ZE PAK

Strata netto dla ZE PAK za ubiegły rok to 464 mln zł. Spółka utworzyła dodatkowe rezerwy w związku z utratą wartości w kopalniach Adamów i Konin.

Spółka wydała komunikat, w którym wyjaśnia, że zwiększenie wartości odpisów dotyczy dwóch ośrodków generujących niezależne przepływy pieniężne - PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin i PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów. Wynik testu na utratę wartości w kopalni Adamów podyktował wykonanie odpisu na kwotę 79 mln zł, w związku z utratą wartości akcji tej kopalni.

Negatywny wpływ na wynik finansowy ZE PAK będą mieć także takie czynniki, jak aktualizacja wartości środków trwałych w budowie, aktualizacja rezerwy na rekultywację składowisk odpadów paleniskowych czy też utworzenie rezerwy związanej z potencjalną koniecznością zwrotu bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. Raport finansowy spółki za 2018 rok ma się ukazać 26 kwietnia.

Pomóż potrzebującym. Oddaj krew
Chcemy „Podwórko NIVEA” w Turku! Głosujemy!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.