Trwa rekrutacja do szkół i przedszkoli

lekcje

Ruszyła rekrutacja do sześciu przedszkoli i trzech szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Turek. Miejskie jednostki oświatowe są gotowe na przyjęcie wszystkich dzieci z danych roczników, zamieszkujących na terenie Turku.

Mieszkający w Turku rodzice dzieci z rocznika 2017 mogą skorzystać z jednego z sześciu przedszkoli samorządowych. Każde z nich oferuje atrakcyjne zajęcia, a ich lokalizacja na terenie całego miasta sprawia, że łatwo wybrać przedszkole w bliskiej odległości. Miejskie przedszkola są w stanie przyjąć od września 2020 r. wszystkich 249 trzylatków, mieszkujących w Turku.

Natomiast trzy miejskie szkoły podstawowe są gotowe na przyjęcie blisko 250 mieszkających w Turku 7-latków. Szkoły oferują, poza programem podstawowym, naukę drugiego języka obcego, zajęcia pływackie na basenie i inne. Turkowskie podstawówki od lat osiągają wysokie wyniki w testach uczniów, które plasują je w wielkopolskiej czołówce.

Rodzice z Turku wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli i szkół mogą składać do 13 marca 2020 r. Zasady, kryteria i terminy rekrutacji regulują dokumenty, które znaleźć można TUTAJ

"Nie róbmy sobie dowcipów", czyli nadzwyczajna ses...
5 pomysłów, jak ciekawie spędzić zimowy weekend

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.