Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Trwają egzaminy ósmoklasistów

egzaminy

Od 17 do 19 marca 2021 roku trwają tzw. próbne egzaminy ósmoklasisty. W Turku do egzaminów przystępuje 247 uczniów, którzy sprawdzają swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzaminy są przeprowadzane stacjonarnie w szkołach w reżimie sanitarnym, a udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny.

Egzaminy organizuje Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) oraz okręgowe komisje egzaminacyjne. Instytucje te przygotowały wszystkie materiały egzaminacyjne łącznie z nagraniami w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych.

Testy próbne odbywają się według harmonogramu:

17 marca br. (środa) – język polski,
18 marca br. (czwartek) – matematyka,
19 marca br. (piątek) – języki obce nowożytne.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Turku do egzaminów przystępuje 96 uczniów, w „Czwórce” 56 a w „Piątce" 95. Wśród młodzieży dużą popularnością cieszy się język angielski jako język obcy, tylko 3 osoby zdecydowały się na napisanie testu z języka niemieckiego.

Próbne testy dają uczniom szansę na zapoznanie się z formą egzaminu oraz sprawdzenie swoich wiadomości i umiejętności. Jest to ważna próba przed prawdziwym egzaminem, który przeprowadzony zostanie w maju br.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w maju, to będzie go pisał w drugim terminie w czerwcu.

źródło: miastoturek.pl

Władysławów: Umowa na kanalizację w Wyszynie podpi...
Strażacy informują o programie szczepień

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.