Trwają prace na budowie ulicy Leśnej

Budowa ulicy Leśnej

Od dwóch miesięcy trwają prace przy budowie ulicy Leśnej w Turku. Ulica wkrótce zmieni się nie do poznania. W miejscu drogi gruntowej powstaje bowiem droga z chodnikami, ścieżką rowerową i oświetleniem.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku. Ulica Leśna budowana jest na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 83 (Dobrską Szosą) do skrzyżowania z ul. Chełmońskiego, tj. na długości 547,47 m. Będzie to ulica z jezdnią o szerokości 5,40 m z nawierzchnią z kostki brukowej betonowej, z chodnikiem o szerokości 1,85 m z kostki brukowej betonowej oraz ciągiem pieszo-rowerowym o szerokości 3,50 m, także z kostki brukowej betonowej. Wzdłuż ulicy powstaną zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne w technologii LED. Konieczna była przebudowa sieci telekomunikacyjnej. W ramach inwestycji wybudowane zostaną także odcinki drogi 04L o długości 117 m i ul. Malczewskiego o długości 32 m, wraz z jezdniami i chodnikami z kostki brukowej betonowej, zjazdami do posesji, oświetleniem ulicznym i zielenią. Teren, na którym trwa budowa wymienionych ulic, już wcześniej został częściowo uzbrojony w urządzenia infrastruktury podziemnej. Miasto wybudowało tam sieć kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i deszczowej.

Prace budowlane na ulicy Leśnej kosztować będą 2.771.338 zł. 1.421.441,53 zł pochodzi z budżetu Miasta, natomiast 1.349.897 zł z dofinansowania, jakie Gmina Miejska Turek pozyskała z z Funduszu Dróg Samorządowych.

źródło: miasto.turek.pl

Pokaż, jak czytasz i zgarnij super nagrody
Wideo: Pięć zastępów gasiło pożar drewnianej stodo...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Sławek w sobota, 26 października 2019 18:40

Gdyby nie zaangażowanie posła Bartosika, drogi by jeszcze nie było.
Panie Pośle .
Dziękujemy.

Gdyby nie zaangażowanie posła Bartosika, drogi by jeszcze nie było. Panie Pośle . Dziękujemy.
Gość
wtorek, 28 listopada 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.