Trwają prace wyburzeniowe w Elektrowni Adamów. Zniknął kocioł nr 3, teraz kolej na następne chłodnie

Kocioł Turek

Z krajobrazu Turku znikają kolejne budynki nieczynnej już Elektrowni Adamów. W środę, 27 lipca wyburzono kocioł nr 3, a na czwartek zaplanowano likwidację dwóch chłodni kominowych.

Podobnie jak w przypadku wyburzenia komina elektrowni oraz chłodni, także w tym przypadku strefa zagrożenia została zabezpieczona, a rozpoczęcie i zakończenie robót było sygnalizowane przy pomocy syren. Na drogach dojazdowych zostały umieszczone tablice ostrzegawcze i informacyjne z objaśnieniem sygnałów ostrzegawczych. Strefę zagrożenia zabezpieczono natomiast posterunkami ochronnymi. Prowadzone prace wyburzeniowe mają na celu przygotowanie terenu byłej elektrowni pod kolejne inwestycje.

Dotychczas na terenie Elektrowni Adamów wyburzono już 150 metrowy komin, a także dwie chłodnie kominowe i trzy kotły. Likwidacja ostatniej, najbardziej problematycznej ze względu na lokalizację, chodni nr 5 zaplanowane jest na 13 sierpnia.

Pożar przewodu wentylacyjnego w zakładzie produkcy...
Druhowie z Turku zadbali o zwierzęta leśne

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - facio w piątek, 29 lipca 2022 12:03

A premier całkiem nie dawno szumnie ogłaszał, że elektrownia pracuje! Czy premier kłamie? Okłamuje mieszkańców powiatu?

A premier całkiem nie dawno szumnie ogłaszał, że elektrownia pracuje! Czy premier kłamie? Okłamuje mieszkańców powiatu?
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.