Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Trzecia Droga chce godnego przedstawiciela w Europarlamencie i stawia na Krzysztofa Hetmana

konferencja

O swoich planach, poglądach i doświadczeniu opowiadał kandydat do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman lider listy Trzecia Droga. Podczas spotkania na turkowskim rynku kandydata wspierali samorządowcy z terenu powiatu tureckiego wraz z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim oraz prezesem zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego Mariuszem Seńko.

-Wybory do Parlamentu Europejskiego są ważnymi wyborami, bo Państwo obserwujecie, jak rozwija się Wielkopolska, jak rozwija się Turek, Powiat Turecki i z całą pewnością wiecie, że jest to możliwe dzięki środkom z Unii Europejskiej, również tym, które są tutaj dystrybuowane za pośrednictwem samorządu województwa Wielkopolskiego. Ważne jest więc, byśmy w Parlamencie Europejskim mieli godnych przedstawicieli, którzy dbać będą o nasze, wielkopolskie sprawy. W tej kadencji, która się kończy niestety muszę przyznać- nie mieliśmy- mówił wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, który jak dodał to właśnie Krzysztof Hetman jest doświadczonym samorządowcem, który do Parlamentu Europejskiego startuje jako lider z listy Trzeciej Drogi.

Głos zabrał Krzysztof Hetman, który na wstępie podkreślił kompetencje oraz doskonałe wyniki wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego.

- Chciałbym podkreślić, jak ważną postacią, niezwykle kompetentną i doświadczoną jest pan marszałek w zarządzie województwa Wielkopolskiego i wcale mnie nie dziwi to, że po pierwsze dwa dni temu potwierdził mandat w zarządzie województwa Wielkopolskiego, a także uzyskał najlepszy wynik w zarządzie województwa i jeden z najlepszych w Polsce. To co udało się uzyskać panu marszałkowi to jest niezwykłe na skalę krajową, a to tylko świadczy o absolutnym uznaniu jakie mieszkańcy mają do pana marszałka- mówił kandydat do Parlamentu Europejskiego dodając, że również kompetencje muszą posiadać osoby pracujące właśnie w Parlamencie Europejskim.

Jak mówił Krzysztof Hetman to ostatnia szansa na pozyskanie pieniędzy z Unii Europejskiej. Samorządy będą mogły zrealizować dzięki nim projekty. Pieniądze pozyskać będą mogli również samorządowcy oraz rolnicy.

-Jednym z najważniejszych priorytetów nadchodzącej kadencji jest budowanie bezpieczeństwa Unii Europejskiej, także między innymi poprzez wsparcie systemowe przemysłu obrony i mówię tutaj o programie pomocowym, który już wystartuje od 1 stycznia 2025 roku, ale będzie budowany na lata kolejne z budżetem 100 mlrd euro. I to będzie wsparcie nie tylko dla wielkich firm zbrojeniowych, ale przede wszystkich dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chciałyby realizować produkcje na rzecz rynku wojskowego i cywilnego na produkty o podwójnym zastosowaniu- mówił Krzysztof Hetman.

Podczas spotkania wspomniano o problemie dostępu do kapitału, rynków oraz możliwości rozwiązywania tych właśnie problemów oraz o wizji kraju po zakończeniu wyborów.

-Wiadomo, że Wielkopolska Wschodnia jest obciążona i musimy stawiać na rozwój, na nowe technologie i między innymi takie osoby, jak minister Krzysztof Hetman są gwarantem, że wiedzą, jak o te środki zabiegać po to, żeby Wielkopolska Wschodnia mogła się rozwijać również w oparciu o innowacje. Mamy takie przykłady również w Turku, zakładu który produkuje również dla przemysłu obronnego. Miranda od wielu lat produkuje dla wojska, dla NATO produkty bardzo innowacyjne więc słowa pana ministra napawają optymizmem, że środki wpłyną również dla powiatu tureckiego i będziemy się rozwijać- mówił Mariusz Seńko.Tuliszków: Składy komisji i wypłata burmistrza prz...
Przykona: Rani jednomyślni w sprawie wypłaty dla w...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - rut w piątek, 24 maja 2024 09:30

Koalicja splecionych dłoni na brzuchu .... rut

Koalicja splecionych dłoni na brzuchu .... rut
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.