Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Trzy jednostki OSP z nowym sprzętem hydraulicznym

Nowy sprzęt hydrauliczny dla OSP
W środę, 5 lipca druhowie z Wielkopolski odebrali hydrauliczne zestawy ratownicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Sprzęt trafił także do jednostkek z Grzymiszewa, Kowali Księżych i Kun. 
 
 
Uroczyste przekazanie kompletów narzędzi ratowniczych miało miejsce w Golinie niedaleko Jarocina. Druhowie z Grzymiszewa (gm. Tuliszków) umowę z Oddziałem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczka podpisali pod koniec czerwca. Zgodnie z nią została udzielona dotacja w wysokości 70% ceny przetargowej  na zakup kompletu hydraulicznych narzędzi ratowniczych z napędem elektrycznym. Dotacja wyniosła 45934,35 zł. Pozostałe 30%, tj. 19686,15 zł sfinansowane zostało z budżetu gminy i miasta Tuliszków. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł  65620,50 zł.
 
Sprzęt trafił także do jednostki w Kunach (gm. Władysławów). Pozyskany zestaw  składa się z agergatu hydraulicznego, nożyc hydraulicznych, rozpieracza hydraulicznego,  zestawu węży, rozpieracza kolumnowego, nożyc do pedałów, łańcuchów, końcówek, podkładów i klinów do stabilizacji, osłon do osoby poszkodowanej, pokrowców ochronnych, zestawu do zabezpieczenia poduszek powietrznych kierowcy i pasażera, wspornika progowego, wybijaka do szyb hartowanych, noża do pasów bezpieczeństwa i maty narzędziowej. Do jednostki w Kowalach Księżych (gm. Turek) także  pozyskano rozpieracz i nożyce które wykorzystywane do uwalniania osób poszkodowanych zakleszczonych w rozbitych pojazdach. 
Gm.Turek: Już jutro Nocny Turniej w Piłce Nożnej C...
Bezpieczny wypoczynek, czyli „Lato z Sanepidem”

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Antek w piątek, 07 lipca 2023 08:18

szacun dla tych jednostek! Żeby sprzet nie musial sie przydac!

szacun dla tych jednostek! Żeby sprzet nie musial sie przydac!
Gość - druh w czwartek, 06 lipca 2023 21:36

Tacy ładni i tacy młodzi! Gratulacje

Tacy ładni i tacy młodzi! Gratulacje
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.