Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków chce być samodzielnym okręgiem. Rada wydała pozytywną opinię

Image_1

Radni gminy i miasta Tuliszków wyrazili pozytywną opinię do projektu uchwały Rady Powiatu Tureckiego w sprawie podziału Powiatu Tureckiego na okręgi wyborcze, określenia ich granic i numerów oraz ustalenia liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych. Ich zdania były jednak mocno podzielone.

Do tej pory gminy Turek, Władysławów oraz Tuliszków tworzyły jeden, siedmiomandatowy okręg wyborczy do rady powiatu. Opiniowany projekt przewiduje natomiast utworzenie okręgu złożonego z gmin Turek i Władysławów, gdzie wybierano by czterech radnych i samodzielny okręg w Tuliszkowie, który w radzie reprezentowany byłby wówczas przez trzy osoby. Obszar gminy i miasta Tuliszków spełnia wymagania normy przedstawicielskiej i z tego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby był samodzielny okręgiem. Z drugiej strony jednak, rozwiązanie takie sprawia, że na lepszej pozycji stoją większe ugrupowania.

Tuliszkowscy radni bez słowa dyskusji, siedmioma głosami za, przy sześciu przeciwnych pozytywnie zaopiniowali wspomniany projekt.

Sztafeta niepodległości już w sierpniu
Tuliszków: Od lipca lżejszy portfel burmistrza Cie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.