Tuliszków: Co z budową kolektora tłocznego? Mieszkańcy ze skargą na burmistrza Romana

Mieszkańcy Tuliszkowa

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie głos zabrali mieszkańcy. Tym razem jednak nie były to pochlebne słowa skierowane w kierunku burmistrza. Wręcz przeciwnie. W najbliższym czasie do Urzędu Miasta i Gminy wpłynąć ma skarga na Krzysztofa Romana.

-Czemu gmina do tej pory nie wywiązała się z warunków zawartych w protokole dotyczących budowy kolektora tłocznego- rozpoczął wypowiedź związaną z kanalizacją sanitarną w Grzymiszewie jeden z przybyłych na sesję mieszkańców.

W odpowiedzi burmistrz Tuliszkowa poinformował, że w chwili obecnej prowadzone są prace sprawdzające, a w najbliższym czasie nieprawidłowości powinny zostać usunięte- o ile takie miały miejsce.

- Z tego co wiem państwo mieliście już odbiór tej i inwestycji, bo pan burmistrz mówi że jeszcze niewyjaśnione pewne rzeczy?- pytał obecny na spotkaniu mieszkaniec gminy Tuliszków.

Problemem, jak powiedział Krzysztof Roman jest brak zasilania. Zakupiony został agregat, który dopiero, gdy zostanie uruchomiony nastąpi odbiór technologiczny.

Mieszkańcy dopytywali również, czy ktoś dokonał „oględzin” na niniejszym terenie, bowiem z ich wiedzy wynika, że nikogo takiego nie było.

-Tak. Wszystkie kwestie zostały sprawdzone i przekazane do Urzędu Marszałkowskiego- odpowiedział burmistrz.

Mieszkańców niepokoi fakt, że agregat prądotwórczy będzie miał negatywny wpływ na zdrowie, a działać będzie całą dobę, bowiem tak właśnie działa tłocznia.

-To będzie działała w troszkę innym systemie technologicznym i to jest właśnie ten problem- poinformował Krzysztof Roman.

Informacje dotyczące odszkodowania w ramach szkody wyrządzonej przez wykonawcę na uprawach rolnych mieszkańcy otrzymają po zwołaniu komisji.

-Czemu państwo zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego nie odpowiadacie w ustawowym terminie na pisma wysyłane do państwa- pytał obecny na sesji mieszkaniec.

Odpowiedzi na niniejsze zarzuty udzielił Krzysztof Roman informując, że w każdej chwili złożyć można w tej sprawie skargę.

-O ile przypominam sobie, to nie pan był autorem tego pisma. Jeśli państwo uważacie, ze nie realizujemy swoich zadań bardzo proszę o złożenie takiego wniosku. Nazywa się to skarga na działalność burmistrza. Rada będzie mogła się spokojnie do tego odnieść- odpowiedział burmistrz.

Mieszkańcy zadeklarowali, że pismo do Urzędu Miasta i Gminy wpłynie w najbliższym czasie.
Striker na Mistrzostwach Polski
Gm. Turek: Wybory wiceprzewodniczących i zmiany w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.